אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו בוחן: ביטול הקביעות בשירות המדינה צילום: עטא עוויסאת

נתניהו בוחן: ביטול הקביעות בשירות המדינה

ביקש ממנכ"ל משרדו לבחון דרכים להגדלת הגמישות הניהולית בשירות המדינה על חשבון כוח הוועדים. בהסתדרות מתייחסים לרעיון בביטול

10.09.2012, 09:33 | מיקי פלד

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש ממנכ"ל משרדו, הראל לוקר, לבחון אמצעים לביטול מוסד הקביעות בשירת הציבורי.

במהלך ישיבת הממשלה אתמול אמר נתניהו כי יש צורך לאפשר גמישות גדולה יותר בשירות המדינה, על מנת לייעל את המערכת, וכלל בכך גם את אפשרות פיטורי העובדים וגם אפשרות לנייד עובדים בין מחלקות ומשרדים גם ללא אישור הוועד, מתן תמריצים לפי ביצועים וכדומה.

לוקר צפוי להעלות את הנושא במסגרת הועדה לטיוב ההון האנושי בשירות המדינה, בה הוא חבר ועומד בראשה נציב שירות המדינה, משה דיין.

עיני. בהסתדרות טוענים שהנושא לא יעלה על הפרק, צילום: אוראל כהן עיני. בהסתדרות טוענים שהנושא לא יעלה על הפרק | צילום: אוראל כהן עיני. בהסתדרות טוענים שהנושא לא יעלה על הפרק, צילום: אוראל כהן

במקביל, קיימת ועדת המשילות, לה מטרות מעט חופפות, והיא נועדה להגביר את יכולת המשילות של מנהלים בשירות המדינה על חשבון כוחו של ועד העובדים.

נתניהו רמז בדבריו אתמול כי הוא מודע לכך שהדבר עשוי להביא להתנגשות עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. הסכמתו של עיני נדרשת על מנת לשנות את הסכמי העבודה בשירות המדינה, אלא אם כן הממשלה והכנסת יילכו להליך של חקיקה לעומתית, אך מדובר בתסריט קיצוני וחריג מאוד.

בהסתדרות, כצפוי, סירבו להתייחס באופן רשמי להחלטתו של נתניהו, אך גורם בארגון התייחס בביטול ואמר כי בסופו של דבר הנושא לא יעלה על הפרק, באותו אופן שהצעות משרד האוצר לקצץ בשכר עובדי המדינה או בדמי ההבראה שלהם לא יישומו.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות58 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

58.
ביבי בלוף
ביבי והליכוד הם המנפחים העיקריים של המיגזר הציבורי אתן מספר דוגמאות תאגידי המים ניפוח תקנים במשרד הדתות רב ראשי ברשויות אשכנזי וספרדי כמו כן הגדלת מספר מקבלי המשכורות בקרב סגני ראש העיר ועוד כך שהסיפור על הקיצוץ במיגזר הציבורי אינו אלא ספין נוסף מבית מידרשו של ביבי והליכוד שנה טובה לעם ישראל ותמשיכו להצביע לליכוד ולביבי ותקבלו זובי.
uri , חיפה  |  11.09.12
57.
הגיע הזמן מזמן מזמן
הגיע הזמן!!! הרעיון הכי גאוני ששמעתי מזה הרבה זמן מצד ראש הממשלה, הסוף ל"אבטלה הבכלל לא סמויה", הסוף לבינוניות, הגיע הזמן שכספי המדינה ילכו למי שמגיע באמת - לאנשים משכילים, שמתאמצים כל חייהם לעלות בסולם הדרגות, מקצועיים, מתמידים, משקיעים, ולא לחבורה שהתקבלה בתנאים מסויימים לפני 2000 שנה, ואם הם שווים זאת - שיוכיחו זאת!!!! אין ארוחות חינם, זה פשוט בושה וחרפה מה שקורה שם......
אזרחית שאכפת לה , רמת גן  |  11.09.12
56.
החלטה של שבעים ונפוחים!!הגמל אינו רואה את דבשתו!!
נתניהו וחבר מריעיו אינם מבינים ואליי לא יבינו את הנושא של קביעות תנאים סוציאלים ועבודה עם ביטחון כלכלי !!ומדוע??על כך נאמר וישמן ישורון ויבעט!!זהו נתניהו ומרבית חבריו לכנסת ולממשלה!אנשים שמגובים במשכורות עתק תנאים ללא מעצורים כולל תנאי פרישה מהמעולים ומדושנים ביותר!!רובם ככולם יושבים על הררי כסף וביטחון כלכלי עד סוף ימיהם!!גם בפרישתם כולם מזובדים בקרם דה לקרם!!נסיעות חינם בתחבורה ציבורית!!תיקשורת טלפונית עיתונים טיפולי בריאות איכותיים ובמרכזים הגדולים על פי דרישתם כולל בעולם הרחב!!כיצד יבואו אותם נבחרי הציבור שתנאיהם פי כמה וכמה מאותם עובדים בתעשיה ובכל המיגוון המישקי וירמסו את תנאיהם של אותם עובדים שבסך הכול מבקשים להרויח את לחמם בכבוד על מנת לישמור על ביטחון מישפחתם!!די לשיגעונותיו של ביבי וחבורת הזבל !!דו לרדייה !די לפגיעה באזרחים שלוים ונאמנים!הגיע הזמן שהגמל שעומד בראש חבורת הזבל יראה את דבשתו!!!
דוד בראל , חיפה  |  10.09.12
לכל התגובות