אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם קשית מחזקת את הדרינק? צילום: שאטרסטוק

האם קשית מחזקת את הדרינק?

מדוע כששותים אלכוהול מקשית משתכרים מהר יותר מאשר כששותים אותו ישירות מהכוס (או לפחות חשים כך)? חניתה

13.09.2012, 08:56 | בלדד השוחי

חניתה היקרה,

בתחילה לא הייתי בטוח שהשמועה הזאת נפוצה דיה כדי להצדיק התייחסות. אז ערכתי חיפוש, ומתברר שהקושיה הזו מטרידה מספר עצום של אנשים שמפציצים את הרשת בהסברים מגוונים לנס הרפואי הזה.

הסבר נפוץ אחד הוא שהקשית מערבת במשקה אוויר שעוזר לאלכוהול לפעול. הצרה היא שהקשית דווקא מצמצמת את כמות האוויר הנבלע, ואוויר לא עוזר לאלכוהול בשום צורה משמעותית. הסבר נפוץ אחר הוא שאנשים עוצרים את נשימתם כשהם שותים מקשית, והמחסור בחמצן גורם להם להרגיש שתויים. אבל אנחנו עוצרים את הנשימה כשאנו שותים ללא קשר לקשית, ואם עצירת הנשימה לשתי שניות היתה גורמת לשכרות תעשיית המשקאות החריפים היתה פושטת את הרגל.

עוד הסבר פופולרי הוא שהשתייה מקשית נותנת למשקה זמן להיספג דרך הרקמה הרירית של הפה. לא ברור כיצד הקשית עושה זאת, אך זה לא משנה. כשמדענים נתנו לנחקרים לגרגר יין הם גילו שצריך לגרגר לפחות שעה לפני שנרשמת עלייה בכמות האלכוהול בדם.

אבל הלהיט האמיתי בקרב הקהילות שמקדישות זמן לפתרון התעלומה (שהזדחל, אוי לבושה, גם לויקיפדיה העברית) הוא זה: כשאת יונקת מהקשית את מנמיכה את לחץ האוויר בה. הירידה בלחץ גורמת לאלכוהול להתאדות, מה שגורם לך לשאוף אדי אלכוהול שנספגים בגוף מהר מהמשקה הנוזלי - במקום לעמוד עם האוכל בתור האטי של מערכת העיכול, הם עוברים בתור המהיר של הריאות ומגיעים למחזור הדם כמעט מיד.

אנשים שיכורים משתכנעים בקלות , צילום: שאטרסטוק אנשים שיכורים משתכנעים בקלות | צילום: שאטרסטוק אנשים שיכורים משתכנעים בקלות , צילום: שאטרסטוק

גם ההסבר הזה שגוי. השפעת היניקה העדינה שלך על קצב ההתאיידות זניחה. וחוץ מזה, אדי אתנול (יש הרבה סוגי אלכוהול, אתנול הוא זה שמשמח לבב אנוש) דלילים בערך פי 400 מהמקבילה הנוזלית. כדי לתפוס ראש צריך כמה ליטרים טובים של אדים - הכמות שעוברת לך בקשית פשוט לא משמעותית.

אז מה בכל זאת קורה? בעיקר פסיכולוגיה. אנשים שיכורים משתכנעים בקלות (אחרת הם לא היו מקבלים את ההסברים לעיל), ואם את מאמינה ששתייה מקשית גורמת, לדוגמה, לגירודים, יש סיכוי יפה שאחרי כמה כוסיות תתחילי להתגרד. בנוסף, וזה אולי מקור השמועה, כשאת שותה דרך קש המשקה מדלג מעל חלקים נרחבים של פיך ואת חשה בפחות טעם. למשקאות חריפים יש טעם תוקפני (לכן אנו מכנים אותם "חריפים"), והקש עשוי לעזור לחלק מהאנשים לשתות חלק מהמשקאות מהר יותר. ומי ששותה מהר משתכר מהר. מדעי לגמרי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
זה לא נכון - הנה ההסבר האמיתי
הקשית מסדרת את מוליקולות האלכוהול ברצף ארוך ואז נוצרת למעשה אנטנה שקולטת שידורים מהסביבה וכן גם גלי רדיו מלווינים שהשתלטו עליהם חייזרים ממימד אחר בתקווה שהשיכרות המהירה תוריד לנו את סף ההגנה והם יוכלו לחדור לתודעתינו ולשלוט כך על העולם. נראה שדווקא מצליח לנו. מו הא הא הא!
המגיב  |  15.09.12
לכל התגובות