אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא במכירת כרטיסים במשחקים הפראלימפיים צילום: איי אף פי

שיא במכירת כרטיסים במשחקים הפראלימפיים

כ-3 מיליון כרטיסים נמכרו למשחקי לונדון, במיליון יותר מבייג'ינג 2008. מדובר בהכנסה של 45 מיליון ליש"ט, 10 מיליון ליש"ט מעל לתחזיות

10.09.2012, 14:34 | סוכנויות הידיעות
המשחקים הפראלימפיים של לונדון 2012 קבעו שיא חדש מבחינת מכירת כרטיסים וכיסוי תקשורתי, שעזרו להניף את המשחקים לרמות חדשות של מעורבות ציבורית, כך הכריזו המארגנים.

כ-3 מיליון כרטיסים נמכרו עבור משחקי לונדון, מדובר במיליון כרטיסים יותר משנמכרו עבור בייג'ינג 2008. במשחקים הפראלימפיים של בייג'ינג אמנם צפו 3.4 מיליון אנשים, אך רק 1.8 מיליון כרטיסים נמכרו, והשאר חולקו במסגרת תוכנית של הממשלה הסינית.

פול דייטון, מנכ"ל הוועד המארגן של לונדון (LOCOG), הוסיף כי מכירות הכרטיסים קרוב לוודאי יתורגמו להכנסות של 45 מיליו ליש"ט, כלומר 10 מיליון ליש"ט מעל לתחזיות.

"בהקשר של משחקים קודמים, מכרנו קרוב למילין כרטיסים יותר מאשר בבייג'ינג, וזה הישג מדהים", מסר מנכ"ל הוועד הפראלימפי הבינלאומי (IPC), חביאר גונזלס. "ובהקשר נוסף, רק באטלנטה 1996 התחלנו למכור כרטיסים למשחקים הפר אולימפיים".

טקס הסיום, משחקים פראלימפיים. מכירות  הכרטיסים קרוב לוודאי יתורגמו להכנסות של 45 מיליו ליש"ט, כלומר 10 מיליון ליש"ט מעל לתחזיות, צילום: איי אף פי טקס הסיום, משחקים פראלימפיים. מכירות הכרטיסים קרוב לוודאי יתורגמו להכנסות של 45 מיליו ליש"ט, כלומר 10 מיליון ליש"ט מעל לתחזיות | צילום: איי אף פי טקס הסיום, משחקים פראלימפיים. מכירות  הכרטיסים קרוב לוודאי יתורגמו להכנסות של 45 מיליו ליש"ט, כלומר 10 מיליון ליש"ט מעל לתחזיות, צילום: איי אף פי

דייטון ציין כי ניתן לייחס בחלקה את הצלחת המשחקים לאסטרטגיית המחירים שליוותה את מכירות הכרטיסים. למעלה ממחצית הכרטיסים נמכרו תמורת 10 ליש"ט ופחות, 75% עבור פחות מ-20 ליש"ט ו-95% מתחת ל-50 ליש"ט.

"אם בוחנים את הדמוגרפיה בפארק, נהדר לראות משפחות שבאו בקבוצות גדולות ומבלים יום נפלא ביחד", הוא אמר. "העניין במשחקים הפראלימפיים והנוכחות במשחקים הייתה יוצאת דופן מההתחלה".

גונזלס הוסיף שזכויות השידור למשחקים נמכרו ליותר ממאה מדינות ברחבי העולם. "זכינו לכיסוי תקשורתי יוצא מהכלל באינטרנט, ברדיו, בטלוויזיה בזירה הביתית והבינלאומית".

"דוגמה טובה היא הניצחון של אלן אוליביירה, שדחק החוצה את הכיסוי של הכדורגל בברזיל, וזה בהחלט ביג דיל".

עם זאת, ראש ה-IPC דחה את הטענות שריו דה ז'נרו תתקשה לארגן משחקים פראלימפיים מוצלחים בעוד ארבע שנים. "לברזיל יש את אחת הוועדות המארגנות החזקות ביותר. ברזיל אירחה בהצלחה מרובה את המשחקים הפרא – פאן אמריקאיים ב-2007", צוטט גונזלס בבי.בי.סי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות