אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגולף לפולו: ענפי הספורט של האלפיון העליון

מגולף לפולו: ענפי הספורט של האלפיון העליון

אתר CNBC ערך רשימה של ענפי הספורט בעלי תג המחיר הגבוה ביותר - חלקם דורשים ציוד יקר, אחרים תשלומים חודשיים, ויש ביניהם גם כאלה שנראים במבט ראשון עממיים, אך מתברר שיש בהם עלויות מצטברות

17.09.2012, 22:42 | סוכנויות הידיעות

כל מי שיש לו ילד בחוג ספורט יודע שהעלות של הציוד עצמו היא רק התחלת הסיפור. יש גם הוצאות לא צפויות נוספות שהופכות את ההשקעה בספורט לגבוהה במידה ניכרת משתכננתם.

ענפי ספורט מסוימים הם כמובן יקרים יותר מאחרים. אתר CNBC ערך רשימה של ענפי הספורט בעלי תג המחיר הגבוה ביותר - חלקם דורשים ציוד יקר, אחרים תשלומים חודשיים, ויש ביניהם גם כאלה שנראים במבט ראשון עממיים, אך מסתתרות בהם עלויות מצטברות.

רכיבה אמנותית (דרסאז')

 

כל ספורט המחייב רכישה וטיפול בסוס אינו יכול להיות זול. אף שניתן להשיג סוס בשוק האמריקאי תמורת 5,000 דולר, סוס איכותי עם פוטנציאל להצליח בזירה הבינלאומית לרוב עולה 125-250 אלף דולר.

דרסאג דרסאג'. לא יכול להיות זול | צילום: גטי אימג' דרסאג

שיט ביאכטה

 

חברת סוכני היאכטות נורתרופ אנד ג'ונסון מציעה את כל סוגי היאכטות שניתן להעלות על הדעת, כולן במחיר מסחרר. ביניהן ניתן למצוא את מר טריבל, שעולה 26 מיליון דולר, ויכולה לארח 12 אורחים ו-7 אנשי צוות בנוחות ובסטייל. ו"גלנט ליידי", שעולה 42.5 מיליון דולר.

יאכטות. המחירים מסחררים, צילום: גטי אימג יאכטות. המחירים מסחררים | צילום: גטי אימג' יאכטות. המחירים מסחררים, צילום: גטי אימג

גולף

 

"בלי ספק ענף הספורט היקר ביותר שאני עוסק בו הוא גולף", אמר טרוי מקנייט, שותף בחברת ניהול הפרויקטים PMAlliance. "המקלות עצמם עולים בממוצע בין 500-2,500 דולר, תלוי באיכות". אולם ההוצאות לא מסתיימות פה. "עלות המגרש יכולה להסתכם בכמה מאות דולרים בחודש. זה כמובן בהנחה שאין לכם מנוי לקאנטרי קלאב, שלרוב עולה עשרות אלפי דולרים בשנה", הוא מוסיף. וצריך כמובן לקחת בחשבון את העלות של הכדורים, השיעורים ועוד. "בהערכה שמרנית, אני מוציא בסביבות 2,500 דולר בשנה, זה בלי המנוי לקאנטרי קלאב, ולאחר שכבר קניתי מקלות איכותיים".

גולף. עד 2,500 דולר למקל, צילום: shutterstock גולף. עד 2,500 דולר למקל | צילום: shutterstock גולף. עד 2,500 דולר למקל, צילום: shutterstock

קרוקט

 

באתר Croquet.com מתארים את חווית המשחק: "מרגישים את קרני השמש על הפנים, מריחים את הדשא הגזום, מחזיקים כוס שתייה קרה ביד אחת בעוד שחבטת מקל הקריקט שולחת את הכדור בין השערים. אין בחצר כמו משחק של קריקט".

האתר גם מוכר כל מה שחסידי המשחק יזדקקו לו, כולל ערכות להפיכת החצר האחורית למגרש מקצועי. ערכת Jaques Sandringham כוללת שני מקלות, שמונה כדורים ושלל אביזרים נלווים, כולם ארוזים בתיבת מהגוני ונמכרים תמורת 6,999.99 דולר.

החלקה על הקרח

 

החלקה על הקרח אולי נראית כמו ספורט במחיר סביר, הרי כמה כבר זוג מחליקים יכולים לעלות? הבעיה היא שיש הוצאות נלוות. מאמן רציני, לדוגמה יכול לעלות עד 15 אלף דולר בשנה, לכך יש להוסיף את התלבושות לתחרויות, דמי מנוי בזירות ההחלקה המקומיות, וצילומים של אירועים. ההוצאות הללו יכולות להסתכם ב-2,500 דולר ויותר. ההורים המקווים להוציא תחת ידם אלופה אולימפית ככל הנראה ישלמו 20 אלף דולר ומעלה בשנה.

 החלקה על הקרח. כמה כבר עולים המחליקים?, צילום: גטי אימג החלקה על הקרח. כמה כבר עולים המחליקים? | צילום: גטי אימג'  החלקה על הקרח. כמה כבר עולים המחליקים?, צילום: גטי אימג

פולו

 

בכל הקשור לספורט מגע שעולה לא מעט ומלווה בסיכון לחטוף זעזוע מוח, פולו הוא הענף השולט. על פי SportPolo.com, ההוצאות הנלוות מתחילות ב-15 אלף דולר עבור הסוס המתאים, שבתורו מחייב 1,200 דולר בחודש עבור אורווה. לכך יש להוסיף 7,500 דולר דמי מנוי למועדון, יותר מאלף דולר לקסדה, ומגני ברכיים ומגפיים, ועוד 3,000 דולר לאוכף.

  פולו. גם יקר וגם מסוכן פולו. גם יקר וגם מסוכן   פולו. גם יקר וגם מסוכן

צייד פסיונים

 

צייד הוא ספורט שזוכה לפופולאריות רבה ברחבי ארצות הברית, אולם הביגוד, הציוד והנשק עולם לא מעט כסף. צייד פסיונים מעלה את ההוצאות ברמה נוספת, שכן הספורט דורש נשק מיוחד, והגעה למקום בו נמצאים הפסיונים. החבילות היקרות ביותר שנמכרות ב- GunsOnPeg קהילת הצייד המקוונת הגדולה בבריטניה, המציעות נסיעות צייד לבריטניה ואירופה עומדות על 4,084 דולר.

 צייד פסיונים. חזק בארה"ב, צילום: cc by dori צייד פסיונים. חזק בארה"ב | צילום: cc by dori  צייד פסיונים. חזק בארה"ב, צילום: cc by dori

גלישת שלג

 

בורטון סנואובורדס, חברת גלשני השלג והאביזרים הנלווים המרכזית, מוכרת גלשנים בסיסיים ב-300 דולר. דגמים איכותיים יותר יכולים לעלות עד 1,500 דולר. לכך יש להוסיף מגנים שעולים 400 דולר ומגפיים ב-500 דולר.

  גלישת שלג. לא לשכוח מגינים, צילום: cc by lirena גלישת שלג. לא לשכוח מגינים | צילום: cc by lirena   גלישת שלג. לא לשכוח מגינים, צילום: cc by lirena

מרוץ סוסים

 

מסמכים ארכיאולוגיים מראים כי מרוצי הסוסים התקיימו כבר באולימפיאדות היווניות במאה ה-7 לפנה"ס. אולם קשה לדעת כמה זה עלה אז, אבל היום אין ספק שמדובר באחד מענפי הספורט היקרים יותר בדומה לרכיבה אמנותית ולפולו, נהגי מרוצי הסוסים יצטרכו להיפרד מסכום נכבד של כסף כדי לקנות את הסוס ולאחסן אותו באורווה. קרוקר רייסינג סטייבל, מתקן אימון לסוסי מרוץ במרילנד כותב באתר שלו שסוסים עולים בין 5,000 ל-40 אלף דולר.

  מרוץ סוסים. יותר יקר מביוון העתיקה, צילום: איי אף פי מרוץ סוסים. יותר יקר מביוון העתיקה | צילום: איי אף פי   מרוץ סוסים. יותר יקר מביוון העתיקה, צילום: איי אף פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
כתבה מטעה עם כותרת מטעה.
הבאתם ענפי ספורט שבחלקם פתוחים לכולם ואינם בהכרח לאלפיון העליון ונכון שאם האלפיון בוחר בהם אז הוא מוציא הרבה יותר כסף מהאדם הרגיל שנהנה לעסוק בהם שלא לשם תחרות. מפרשיות ניתן לרכוש כיום גם באלפי דולרים בודדים עם רוצים לשוט בכיף. סוס בארה״ב ניתן לרכוש במאות דולרים בודדים כמו גם אוכף והאורווה עולה כ300$ לחודש אבל אם בעל הסוס מסכים שישכירו את הסוס אז יש לו הכנסות לקיטון ההוצאה כנ״ל גם עם יאכטה. גולף לאחר המקלות יש מגרשים רבים שניתן לשלם לפי משחק. נכון תמיד ניתן לנפח הוצאות כמו אותם רצי מרתון כתחביב שמסתובבים בעולם בין כל הערים שעושות מרתון שנתי טסים במחלקה ראשונה ומשתכנים במלונות פאר כל אחד והסטייל שלו זה עדיין לא הופך ריצה לספורט של האלפיון העליון.
אחד , חו״ל  |  18.09.12