אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקר הפיל את שרתי חברת האחסון הפופולרית GoDaddy צילום: cc by gaelx

האקר הפיל את שרתי חברת האחסון הפופולרית GoDaddy

מיליוני אתרים ברחבי העולם קרסו אמש, לאחר שהאקר המזוהה עם אנונימוס הפיל את השרתים המרכזיים של חברת GoDaddy. עסקים קטנים רבים דיווחו על נזק פיננסי משמעותי

11.09.2012, 11:35 | יוסי גורביץ
השרתים של שירות האכסון הפופולרי והגדול בעולם, GoDaddy, הופלו הלילה (ג') ומיליוני אתרים הפכו לבלתי זמינים למשך מספר שעות. דובר חברת GoDaddy אישר את הידיעה. האקר המכנה עצמו Anonymous Own3r קיבל אחריות על ההתקפה. ההאקר הצליח להפיל את האתרים במשך כמה שעות, אך כעת נראה כי פעולת האתרים שבה כבר לסדרה. במקביל, הופל גם האתר הרשמי של חברת GoDaddy עצמה.

ההאקר הדגיש כי הוא מייצג רק את עצמו ולא את קהילת האנרכיסטים וההאקרים המקוונת אנונימוס – בעבר ניסתה אנונימוס להתנער משורה של התקפות שחבריה עמדו מאחוריהן, כמו גניבת הנתונים משירותי המשחקים של סוני. זאת לאחר שהקהילה ספגה ביקורת בינלאומית זועמת. עם זאת, במקרה של ההתקפה על שרתי GoDaddy, אחד מחשבונות הטוויטר המשוייכים לאנונימוס, anonymous@, בירך על הפעולה של ההאקר.

אנונימוס. אחראיים עם להתקפה האחרונה?, צילום מסך: anonymous-os.tumblr.com אנונימוס. אחראיים עם להתקפה האחרונה? | צילום מסך: anonymous-os.tumblr.com אנונימוס. אחראיים עם להתקפה האחרונה?, צילום מסך: anonymous-os.tumblr.com

מדיווחים בארה"ב עולה כי עיקר הנפגעים הם עסקים קטנים ברחבי המדינה, שכמה מהם אמרו ל-USA Today שההתקפה שיבשה לחלוטין את הפעילות שלהם. אחד מבעלי האתרים, קנת' בורג, אמר: "אני בהחלט תומך בפעילות אנטי-ממסדית מדי פעם, ואני מבין שאם הוא תוקף את GoDaddy עשויות להיות לו סיבות רבות לכך, אבל אני חושב שהוא לא הבין שהוא פוגע בנו." מדיווחים בטוויטר ופייסבוק עולה כי גם אתרים ישראלים נפגעו כתוצאה מהנפילה. מספר האתרים המדויק שנפגע איננו ידוע.

בציוצים שלו, לא הצליח Anonymous Own3r להסביר מדוע ביצע את ההתקפה. "אני מפיל את GoDaddy בגלל, ובכן, כי הייתי רוצה לבחון איך אבטחת הסייבר מאובטחת ומעוד סיבות שאני לא יכול לכתוב עכשיו," התנסח ההאקר בחשבון הטוויטר שלו. הוא טען עוד שהוא לא "אנטי GoDaddy."

חברת האכסון הפכה למטרה של פעילים בארה"ב לפני כחצי שנה, משום שהיתה אחת התומכות הגדולות בהצעת החוק SOPA, שנתפס כניסיון של הקונגרס לצנזר את האינטרנט. בסופו של דבר, הצעת החוק נפלה - פעילי רשת פתחו בקמפיין מוצלח כנגד GoDaddy וחברות אחרות שתמכו בהצעת החוק, שגרם למספר גדול של ארגונים להעביר את אתריהם משרתי GoDaddy לחברות מתחרות. לא ברור מדוע, עם זאת, מדוע ההאקר בחר לבצע את ההתקפה דווקא עכשיו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות