אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: איראן במגעים למכור נפט למצרים צילום: בלומברג

דיווח: איראן במגעים למכור נפט למצרים

לפי הדיווחים, איראן מעוניינת למכור למצרים כ-2 מיליון חביות נפט בסכום כולל של כ-200 מיליון דולר

11.09.2012, 12:03 | דורון פסקין
שר הנפט האיראני, רוסתם קאסמי, אישר אתמול (ב') כי ארצו במגעים למכור נפט למצרים. המגעים הללו הם חלק ממאמצי טהרן למצוא לקוחות חליפיים לנפט מתוצרתה בעקבות הטלת החרם של האיחוד האירופי. לפי הדיווחים, איראן מעוניינת למכור למצרים כ-2 מיליון חביות נפט בסכום כולל של כ-200 מיליון דולר.

יצוין כי כמות הנפט הזו היא חלק מהמלאי האיראני שנוצר בנמל סידי כריר המצרי לאחר שלא נמצא לו קונה. לפי מקורות באיראן, המגעים החשאיים לא הובילו עדיין להסכם.

בשבוע שעבר הצהיר אוסמה כמאל, שר הנפט המצרי כי ארצו לא קיבלה שום הצעה לייבוא נפט איראני או לזיקוקו. הדברים הללו נאמרו לאחר שנשיא מצרים מוחמד מורסי ביקר בטהרן במסגרת השתתפותו בוועידת המדינות הבלתי מזדהות. יצוין כי הצריכה המצרית של הנפט מגיעה לקצת למעלה מ-700 אלף חביות נפט ביום.

מצרים נמצאת במלכוד שכן אם תסכים לרכוש את הנפט מאיראן היא עלולה להסתכן בכל האמור ליחסיה עם ממשל אובמה. בתקופה האחרונה נראה כי מצרים וארה"ב מחזקות את הקשרים ביניהן. הדבר בא לידי ביטוי בין השאר בכוונת ממשל אובמה למחוק חוב של מיליארד דולר למצרים. כמו כן, משלחת עם נציגים מ-50 החברות הבכירות האמריקאיות מגיעות למצרים במטרה לבחון אפשרויות השקעה במשק המצרי.

הכותב הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות