אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארגון המורים הגיש עתירה לביה"ד לעבודה נגד הסתדרות המורים צילום: מיקי אלון

ארגון המורים הגיש עתירה לביה"ד לעבודה נגד הסתדרות המורים

זאת על רקע רפורמת אופק חדש שאינה מאפשרת לטענת ארגון המורים למורי חטיבות הביניים להשתלב בעוז לתמורה

11.09.2012, 14:13 | חן פונדק

ארגון המורים בבתי הספר העל יסודיים הגיש היום עתירה לבית הדין הארצי לעבודה כנגד הסתדרות המורים ומדינת ישראל. בעתירתו, דורש ארגון המורים מבית הדין הארצי לעבודה לקבוע שהוא הארגון המייצג את מורי כיתות ז'-י"ב. זאת על רקע הסכם אופק חדש שנחתם בין הסתדרות המורים ומשרד החינוך במקביל להסכם עוז לתמורה של ארגון המורים שטוען כי פיצול החינוך העל יסודי פוגע במורים. העתירה הוגשה באמצעות עו"ד נורית אלשטיין, עו"ד סיגל פעיל ועו"ד עידו עשת.

רן ארז יו"ר ארגון המורים, צילום: מיקי אלון רן ארז יו"ר ארגון המורים | צילום: מיקי אלון רן ארז יו"ר ארגון המורים, צילום: מיקי אלון

לפי ארגון המורים, החינוך העל יסודי נבנה כיחידה אחת שלמה, כיתות ז' – יב', זאת כדי לטפל, בין היתר, באינטגרציה, מתן חינוך שיוויוני לכל ויצירת רצף פדגוגי וחברתי שש שנתי אשר מקנה גם למנהלים אפשרות שיבוץ מורים לאורך רצף זה.

הסכם "אופק חדש", שנחתם בשלושה שלבים (מאי 2007; ספטמבר 2007 ודצמבר 2008) משמש את ההסתדרות כטיעון לפצל את יחידת המיקוח בחינוך העל יסודי, כך לפ ארגון המורים.

החתימה על הסכם אופק חדש עם הסתדרות המורים והחלתה על חטיבות הביניים מעמידה בסכנה את עצם קיומו של ביה"ס השש שנתי, משמע, החזרת מערכת החינוך עשרות שנים אחורה, כפי שהיתה לפני 40 שנה, מצב אותו ביקשה המדינה לתקן.

לדברי רן ארז, יו"ר ארגון המורים: "במשך למעלה מ–50 שנה ארגון המורים הוביל מאבקים לקידום מערכת החינוך, מעמד המורה ובטחונו הכלכלי והתעסוקתי. יחד עם זאת, אין זה פלא שלאחר המאבק המוצלח שהובלנו עם הסתדרות המורים נגד יישום דו"ח דוברת, עשתה שרת החינוך לשעבר, יולי תמיר, מאמצים רבים ליצור מצב של 'הפרד ומשול' בין הארגונים וכך, בשיתוף הסתדרות המורים, להחליש את ציבור המורים. אלא שהרווח הארגוני של הסתדרות המורים הוא רגעי והתברר כהפסד של ציבור המורים, שנחלש עקב כך ונפגעה זכות חופש ההתארגנות שלו. את זאת אנו מנסים לתקן".

מהסתדרות המורים נמסר כי טרם התקבלה העתירה לידיהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות