אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכללות הטכנולוגיות לסטודנטים: שכר הלימוד יעלה ב-2,000 שקל בשנה בקרובה צילום: אריאל בשור

המכללות הטכנולוגיות לסטודנטים: שכר הלימוד יעלה ב-2,000 שקל בשנה בקרובה

דורשות מענק חירום מהמדינה בסך 40 מיליון שקל כדי שההעלאה לא תצא אל הפועל. שמולי: "לא נקבל שום ניסיון להעלות את שכר הלימוד"

11.09.2012, 18:57 | חן פונדק

פורום המכללות הטכנולוגיות עושה צעד נוסף במאבק מול משרד האוצר: המכללות שלחו מכתב לסטודנטים שבו הודיעו כי בשנת הלימודים הקרובה יעלה שכר הלימוד בצורת "אגרת חירום" של לא פחות מ-2,000 שקל ל-22 אלף סטודנטים. שכר הלימוד עומד כיום 6,900 שקל, ויעמוד לאחר ההעלאה על 8,900 שקל - קפיצה של 30%.

אגרת החירום, כולה או חלקה תוחזר לסטודנטים לפי המכתב, במידה ויתקבל מענק חירום מהמדינה, ולפי החלק שיתקבל. מדובר בצעד נוסף כחלק מהמאבק להגדלת התקצוב הממשלתי ללימודי ההשכלה הטכנולוגית להנדסאים שמנהל הפורום בחודשים האחרונים.

לטענת המכללות הטכנולוגיות, נוצרה שחיקה של 35% בתקציב המכללות הטכנולוגיות בשנים האחרונות, כתוצאה מתקצוב נמוך של הממשלה להנדסאים. הפורום דורש מענק חירום בסך 40 מיליון שקל בשביל לפתוח את שנת הלימודים.

סטודנטים. מאשימים את המכללות בניהול כושל, צילום: אוראל כהן סטודנטים. מאשימים את המכללות בניהול כושל | צילום: אוראל כהן סטודנטים. מאשימים את המכללות בניהול כושל, צילום: אוראל כהן

מנגד עומדת דרישת משרד האוצר לשינוי מודל התקצוב: ממודל תשומות של מספר הנרשמים למודל תפוקות של מספר המסיימים ולקיצוץ של 18% בתקציב הקיים. משרד התמ"ת הגיע לפשרה עם משרד האוצר על ויתור הקיצוץ בתמורה להפעלה של מודל התקצוב החדש כבר החל מהשנה.

המכללות מתנגדות לשיטת התקצוב החדשה בטענה כי מספר רב של תלמידים אינם מסיימים את שנת הלימודים האחרונה כי הם נקלטים עוד לפני כן לשוק העבודה שבו יש ביקוש גבוה להנדסאים. המכללות גם דורשות את הגדלת התקצוב פר סטודנט שהינה נמוכה מסטודנט במכללה אקדמית, דרישה שלה משרד התמ"ת שוץף באופן עקרוני.

מי שהביע התנגדות למהלך היא כמובן התאחדות הסטודנטים שהאשימה את המכללות הטכנולוגיות בניהול כושל של חלק מהמכללות וטוענת שהסטודנטים לא צריכים לשלם עליו. איציק שמולי, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית מסר כי "מי שצריך תזכורת מעוררת לכוחם של הסטודנטים בישראל יקבל אותה. לא נקבל שום ניסיון להעלות את שכר הלימוד לחלק מהסטודנטים, גם אם הוא מגיע בתחפושת צינית שנקראת 'אגרת חירום'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
תגובה ל4- צודק!!!! שביבי יתערב!!
אתה כל כך צודק!!!! התאחדות הסטודנטים בכלל לא מטפלת בהטבה של הסטודנטים של ההנדסאים!! שמולי בכלל לא מבין מה הוא כותב- מנסה להרויח רווח פוליטי ולא להתעמק בנושא: אני סטודנט שרוצה ללמוד בציוד מתקדם לא של שנות ה70!! יש לי מרצים נהדרים! שמולי!! הבעיה זה לא המכללות, לא המרצים, לא ההתנהלות! הבעיה היא שהמכללות לא מתוקצבות כמו האקדמיה באותם מיקצועות ולכן הן צועקות!! אין להן כסף ללמד אותנו!!! תצעק על האוצר! על התמ"ת ! מה אתה מפנה למכללות.....
הנדסאי גאה!  |  11.09.12
4.
סטודנט לתואר הנדסאי במכללת רופין
מר שמולי היקר , אני כסטודנט להנדסאים לא מקבל ממך שום שירות , אינך מייצג אותי ולפי מהות תגובתך אתה לא מבין מה בכלל הבעיה . אם ישאלו אותך בטח גם לא תדע מהו שכר לימוד אותו אני משלם, אינני שמח שיעלו לי את שכ"ל , אבל דרישה צריכה להגיע לאוצר ולא למכללות . המרצים שלי עושים את המיטב וכמעט בהתנדבות. לו היית מייצג את הסטודנטים כנדרש , לו היינו מגיעים למצב שבו אנו נמצאים היום . ואני מזכיר אנחנו מייצגים 20,000 סטודנטים שמהווים יותר מ-10% של הסאטדנטים המתוקצבים. בהתאחדות אולי יש נציג אחד!!!! זה נראה תקין . אותי אינך ייצגת ובטח לא תייצג מעולם , אתה רק מחפש רווח פוליטי.
נדב , נתניה  |  11.09.12
לכל התגובות