אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האם הישראליות יעלו לגמר תחרות טק-קראנץ' Disrupt?

האם הישראליות יעלו לגמר תחרות טק-קראנץ' Disrupt?

עד שעות הצהריים יוודע האם החברות אליקנטו וטוב-בוט יעלו גמר תחרות הסטארט-אפים היוקרתית. שתי הישראליות נבחרו מתוך 2,000 חברות שהגישו מועמדות לתחרות

12.09.2012, 07:25 | אסף גלעד, סן פרנסיסקו

עד השעה אחת בצהריים שעון ישראל יוודע האם שתי החברות הישראליות, אליקנטו וטוב-בוט, יעלו לגמר תחרות הסטארט-אפים היוקרתית בסן פרנסיסקו של הבלוג טק-קראנץ'.

שרון שגיב, מנכ"ל אליקנטו, המועמדת לעלייה לגמר התחרות, אמר ל"כלכליסט" כי התחרות השנה היא קשה יותר ביחס לשנים הקודמות לאחר שנערכו מספר חילופים בהנהלת התחרות. בעבר התחרות התמקדה בחברות בתחום האינטרנט והאפליקציות הסלולריות ואילו כיום היא מתמקדת גם בקטגוריות מעולם החומרה והרובוטיקה. בנוסף מספר המדינות הנוכחות בין המועמדות, כגון ברזיל ויפן, גדול יותר ומקטין את תמהיל הישראליות. עם זאת, שתי הישראליות נבחרו מתוך 2,000 חברות שהגישו מועמדות לתחרות המכונה Startup Battlefield - "שדה הקרב של הסטארט-אפים".

שרון שגיב מנכ"ל אליקנטו שרון שגיב מנכ"ל אליקנטו שרון שגיב מנכ"ל אליקנטו

אליקנטו הוא סטארט-אפ שפועל מעמק הסיליקון ושלמה קרמר, ממייסדי צ'קפוינט, משמש כמשקיע העיקרי בו. החברה הוקמה בידי שרון שגב וצביקה זיסר ומעסיקה כיום 18 עובדים, כמחציתם בתל-אביב.

אליקנטו מפתחת שירות לעסקים קטנים שזכה לכינוי "סוכן המכירות האוטומטי". מדובר בשירות מבוסס אינטרנט שבאמצעותו מנהלים עסקים קטנים, כגון חנויות או בתי קפה, את לקוחותיהם ורוכשים לקוחות חדשים באמצעות פעילויות שיווקיות אוטומטיות. השירות מתבסס על אלגוריתמים מתוחכמים של בינה מלאכותית ועיבוד שפה טבעי, ומסוגלים לאתר

עבור בעל העסק את הלקוחות הרווחיים יותר ולרכוש לקוחות פוטנציאליים חדשים. השירות מאפשר לבעל העסק, למשל, לשלוח דילים עבור לקוחות קבועים, הנחה ללקוחות ביום הולדתם, או קופונים מגרופון. השירות גם מאפשר לעסקים סמוכים להתאגד יחד כדי להעניק הנחות ביום ההולדת של לקוח שביקר בעבר בחנות אחת.

אליקנטו ניצלה את הבמה שניתנה לה בתחרות והשיקה את השירות שלה כגרסת בטא פתוחה אותה מכוונים היזמים ל-27 מיליון עסקים קטנים ברחבי ארה"ב.

חברה ישראלית נוספת התברגה לרשימת 28 הפיינליסטיות: Tovbot הפעילה בארה"ב אך נוסדה בין השאר בידי ד"ר גיל ויינברג מג'ורגי'ה טק. החברה מפתחת רובוטים המבצעים מטלות ביתיות ומיועדים בין השאר לעזרה לאוכלוסיה סיעודית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות