אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הפנים: הוד"לים אישרו מאז הקמתן לפני שנה 12,675 יחידות דיור צילום:מיקי אלון

משרד הפנים: הוד"לים אישרו מאז הקמתן לפני שנה 12,675 יחידות דיור

השר אלי ישי: אפעל להארכת החוק, מדובר בבשורה חשובה בהתמודדות עם מצוקת הדיור בישראל

12.09.2012, 08:14 | אריאל נוי

בשנה האחרונה, מאז חוקק חוק הוד"לים אישרו ועדות הדיור הלאומיות 12,675 יחידות דיור וקידמו 32 אלף יחידות דיור בסך הכול - כך עולה מתוך דו"ח סיכום הפעילות השנתי שמפרסם משרד הפנים. 

שר הפנים, אלי ישי אמר עם פרסום הנתונים "הגידול המשמעותי שחל לאחרונה בכמות יחידות הדיור שאושרו ע"י מוסדות התכנון, מהווה הישג חשוב ביותר ובשורה חשובה בהתמודדות עם מצוקת הדיור בישראל". ישי הודיע כי לאור הצלחת הוד"לים בקידום יחידות דיור הוא יפעל להארכת חוק הוד"לים.

מדו"ח הפעילות השנתי של הוד"לים, שהוגש לשר הפנים אלי ישי עולה כי מאוגוסט 2011 (מועד חקיקת חוק הוד"לים) עד סוף חודש אוגוסט השנה קודמו ע"י הודל"ים כ-32 אלף יחידות דיור. מתוכן 12,675 יחידות דיור אושרו למתן תוקף וניתן לקדם את שיווקם ליזמים. היתרה: 13,725 יחידות דיור אושרו להפקדה ו-12,224 הוחלט להפקידן.

באוגוסט אשתקד אושר בכנסת חוק הליכי תכנון ובנייה להאצת הבנייה למגורים שזכה לכינוי חוק הוד"לים (ועדות לאומיות - א"נ), חוק שנועדו לזרז את הליך אישור תוכניות בנייה למגורים, כדי לסייע בפתרון מצוקת הדיור באמצעות הגדלת היצע הדירות למגורים.

בינת שוורץ, צילום: מיקי אלון בינת שוורץ | צילום: מיקי אלון בינת שוורץ, צילום: מיקי אלון

עוד עולה מנתוני משרד הפנים לסוף אוגוסט 2012, כי מוסדות התכנון עומדים ביעדי הממשלה לאישור יחידות דיור לשנת 2012. בתקופה זו אושרו למתן תוקף 60,685 יחידות דיור, שהטיפול בהן במוסדות התכנון הסתיים וחלק מהן עדיין נמצאות בהליך פרסום ברשומות. מדובר בגידול של כ-100% ביחס לשנת 2011 שבה אושרו 30,485 יחידות דיור ע"י מוסדות התכנון.

יו"ר הוד"ל הארצי, ד"ר שוקי אמרני, הדגיש "נודעת חשיבות רבה לביצוע צעדים משלימים הדרושים ע"י משרדי הממשלה הרלוונטיים כדי לתמרץ את היזמים ולעודד בניית הדירות במהירות האפשרית".

מנהלת מינהל התכנון, בינת שוורץ, ציינה "במטרה להגדיל את היצע הדירות למגורים מינהל התכנון פועל לקדם את שלב א' של הרפורמה שתאפשר ביזור סמכויות ומסלול ירוק לרישוי ותכנון שיקצרו את משך הליכי התכנון והרישוי וישפרו את איכותם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
שנים של גיהנום עם השלטון והמדינה הדפוקה הזאת
כל הכבוד במאה הבאה הצעירים יוכלו לקנות בית . עכשיו גם אין עבודה עם שכר נורמאלי ומתחיל גל האבטלה. אלה שקנו יאכלו אותה אלה שלא קנו גם לא יכולים לקנות. כל הכבוד לממשלה ולצמיחה הכלכלית מרוב אושר ושגשוג אני לא יכול לסגור את החודש. עוד שנה רעה נגמרה ומתחיל גל של התיקרויות במשק ואבטלה לשנה החדשה.
גיהנום  |  13.09.12
4.
מתוחם 12674 דירות לחרדים,פשוט צוחקים עלינו פעם אחר פעם,אם לא נתעורר ומהר
אנו ניהיה בבעיה קשה יותר שייתכן שלא תיהיה דרך חזרה,הרכבת החלה לזוז,אם לא נעצור אותה,אבוי לנו,המחירים ימשיכו לטפס ולטפס ולא יהיה מי שיעצור אותה,תפסיקו לשלם כל מה שמבקשים ממכם,אל תשלמו מחירים מטורפים על דירות,אל תקנו בסופר השכונתי ,סעו לרשותת שמבצעות מבצעים רבים וגם אז אל תקנו כל דבר במבצע,רק מה שצריך,לא חייבים למלא עגלה,תחשבו טוב לפני שנוסעים הדלק יקר,והכי חשוב הגיע הזמן לומר עד כאן,ראו מה קורה בעולם,רק כאן אנו שותקים ואוכלים את הכובע,הגיע הזמן לומר לא עודדדדדד.
דורי , חיפה  |  12.09.12
לכל התגובות