אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנבחרת איבדה את ישראל צילום: ראובן שוורץ

הנבחרת איבדה את ישראל

ההתאחדות לכדורגל כל הזמן מנסה לפתור את הבעיות שלה עם בדיוק אותה מחשבה שייצרה אותן. דעה

12.09.2012, 13:27 | אוריאל דסקל

אמש, בפעם הראשונה אחרי שנים רבות, לא ראיתי משחק רשמי של נבחרת ישראל. כבר בדקות כשהגעתי לחתונה מישהו דילג לקראתי והודיע שישראל בפיגור. אחרי דרינק וחצי היה כבר 2-0 ומישהו אחר סיפר עלי ל כך בהתלהבות. גם על השלישי הודיעו לי באווירה חגיגית – אחרי כמה מנות מתאבנים קטנות ועוד כמה דרינקים. על הרביעי כבר הודיעו לכולם בתור לסטייק ותפוחי אדמה. רבים בתור צהלו למשמע התוצאה.

זו לא היתה חתונה של רוסים או עולים חדשים מרוסיה. זו גם לא היתה חתונה של אנרכיסטים שמאלנים, עוכרי ישראל רחמנא לצלן. לא, לא. בחתונה היו בעיקר בוגרי תנועות הצופים ובני עקיבא, אנשי צבא, אוהדי מכבי תל אביב בכדורסל – "מלח הארץ". חתך אוכלוסייה איכותי כמו שאומרים במשרדי הפרסום. עכשיו, זה לא שהחבר'ה האלה לא פטריוטים. כולם עשו שירות צבאי מלא, חלק חזרו לא מזמן ממילואים, כולם דיברו על נועם גרשוני בגאווה אדירה.

בחתונה הזו, שלפני חמש שנים לא היה סיכוי שהיא היתה מתקיימת ביום של משחק נבחרת ישראל, הבנתי שאנשים פשוט שונאים את נבחרת ישראל בכדורגל. למה? אולי בגלל שהיא הפכה כבר ממזמן ל"נבחרת לוזון".

 

לא ראיתי אמש את המשחק ולכן לא אכתוב עליו. אני מתאר לעצמי שהבעיות המקצועיות נובעות מאותן הצרות האינהרנטיות של נבחרת ישראל – מחסור בסגנון משחק, קשר כמעט לא קיים בין הנבחרות הצעירות לנבחרת הבוגרת והתבססות על שמות במקום בניית קבוצה. אבל שוב, לא ראיתי את המשחק - אז אני לא יכול לכתוב עליו משהו.

אבל כן ראיתי את תגובות האנשים על ההפסד של הנבחרת והננקודה היא שהנבחרת הישראלית מעולם לא היתה כל כך שנואה בארצה שלה. והיא שנואה בגלל ההזדהות המוחלטת שלה עם עסקנים ולא ספורטאים. היא שנואה בגלל שההתאחדות לכדורגל הפכה אותה לשנואה.

נבחרת ישראל מול נבחרת רוסיה. בחתונה חגגו, צילום: רויטרס נבחרת ישראל מול נבחרת רוסיה. בחתונה חגגו | צילום: רויטרס נבחרת ישראל מול נבחרת רוסיה. בחתונה חגגו, צילום: רויטרס

בהתאחדות לכדורגל מודעים לכך שהתדמית שלהם ושל הבוס שלהם בשפל חסר תקדים – אבל האם הם עושים שם שינוי רציני כדי לטפל בנושא? לא. כי טיפול רציני ועמוק מתחיל בניקיון יסודי של מסדרונות ההתאחדות. של זריקת האנשים שכשלו פעם אחר פעם כמנהלי ההתאחדות לכדורגל.

סתם דוגמה: בהתאחדות לכדורגל קוראים לכדורגל זול ועממי. בעבר אף דיברו על כך שכל כרטיס למשחק ליגה צריך להימכר ב-50 שקל בלבד. אבל במקום להוות דוגמה בנושא ולמכור את כל הכרטיסים למשחק ב-40 שקל כ"א או אפילו בפחות – נתנו שם מחיר של 70 שקל לכרטיס ליציעים המזרחיים ומחיר של 100 שקל ליציעים הטובים יותר. לא כולל עמלה לסוכנות הכרטיסים.

נוער, סטודנטים וחיילים קיבלו כרטיסים במחיר של 35 שקל אבל לא ברור כמה כרטיסים היו זמינים עבורם.

הכרטיסים היו במחירים האלה בגלל שההתאחדות צריכה עכשיו כסף אבל גם בגלל שאף אחד שם לא חשב שצריך לחשוב אחרת – להוריד את המחירים לרצפה, למשל. נבחרת ב-10 שקל היתה יכולה להיות יוזמה מבורכת – במיוחד לאור מצבה התדמיתי שלה, מצב שבהתאחדות מודיעים אליו.

זה לא רק מחירים. אלו גם מחוות שההתאחדות לכדורגל לא עושה. לואיס פרננדז, למשל, הציע שכל האימונים של הנבחרת יתנהלו כל פעם בעיר אחרת. כדי לקרב את הנבחרת לפריפריה. "הנבחרת שייכת לעם, היא צריכה להיות עבור העם", אמר. המלצתו נפלה על אוזניים ערלות.

אלברט איינשטיין אמר ש"אי אפשר לפתור את הבעיות שלנו עם אותה דרך המחשבה שייצרה אותן". זה מצחיק, כי ההתאחדות לכדורגל כל הזמן מנסה לפתור את הבעיות שלה עם בדיוק אותה מחשבה שייצרה אותן. טוב,

אף אחד שם לא איינשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
נבחרת ישראל בכדורגל. בית ספר
כדי להבין את כשלון הנבחרת נטו. ללא הנהלה יושב ראש עסקנים וכו. צריך לראות אימוני כדורגל מתקנים ומאמנים לילדים ונוער בעולם. אפשר בקלות להיכנס לאתרי כדורגל של קבוצות מובילות באירופה ולראות רמת אימונים רצינות מקצועיות כשרון אצל ילדים בני 13 15 שנה . אנחנו נמצאים בפיגור רציני אחרי אירופה דרום אמריקה. בישראל שלם 250 שקל לחודש והילד יגיע למגרש סוג ג . מאמן שיודיע שהוא לא יגיע לאימון הבא כי הוא לא קיבל שכר כבר 3 חודשים ורמת האימון עולם שלשי בקיצור משם לא תגיע הישועה לכדורגל .הישראלי. ברצלונה זו דוגמא טובה של לימודים וכדורגל . יש להקים בתי ספר כללים עם מגמת כדורגל . שהילדים שיתקבלו לבתי הספר הללו יהיו ילדים בעלי כשרון ויכולת כדורגל ולימודים כללים ברמה טובה רק שני התכונות יחד יהיו תנאי הקבלה . מימון חלק מהתאחדות הכדורגל חלק מקבוצות כדורגל שירצו לאמץ בית ספר שכזה וחלק ההורים
אבי , כפס  |  12.09.12
לכל התגובות