אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אין נסיגה מהעסקה לרכישת אופיס דיפו" צילום: אוראל כהן

"אין נסיגה מהעסקה לרכישת אופיס דיפו"

למרות התביעה של המשביר נגד אופיס דיפו העולמית בגין הטעיה ומצגי שווא בעסקת המכירה ב־2010, מנכ"ל אופיס דיפו ובעלי המשביר מצהירים כי עסקת מכירת הרשת נמשכת כרגיל

13.09.2012, 09:56 | עמיר קורץ, גיל קליאן ויצחק דנון

כתב התביעה שהגיש שלשום המשביר לצרכן שבשליטת רמי שביט נגד אופיס דיפו העולמית בטענה להטעיה ומצגי שווא בעת עסקת המכירה ב־2010, הצית גל של שמועות בשוק על עתידה של רשת הציוד המשרדי. כמה גורמים בשוק טענו כי העסקה שדווחה בחודש שעבר - ובמסגרתה מעביר שביט ללא תמורה את הבעלות ברשת לידי מנכ"לה המיתולוגי צחי פישביין - עלתה על שרטון, ופישביין משך את ידיו מהעסקה ומהרשת. שמועות אלה הוכחשו אתמול על ידי פישביין עצמו וגם על ידי בעל השליטה במשביר לצרכן רמי שביט.

"מתנהלים מגעים עם אנשים רציניים"

פישביין אמר ל"כלכליסט" כי "העסקה לא נופלת, אין בזה כל אמת. אין נסיגה מהעסקה. מתנהלים מגעים עם אנשים רציניים מאוד ושום דבר לא משתנה בעקבות התביעה". שביט חיזק את דבריו ואמר כי "העסקה למכירת אופיס דיפו נמשכת כרגיל, ואני אומר זאת בוודאות גמורה. להערכתי, לתביעה לא תהיה כל השפעה על המכירה כי אנו תובעים על העבר ולא על העתיד, אותנו מעניין עכשיו שהעסק יעבוד כעסק חי".

האתגר הגדול של פישביין הוא למצוא משקיעים שיהיו מוכנים להזרים 30 מיליון שקל עבור פעילות הרשת המפסידה. ב־16 באוגוסט נחתם מזכר ההבנות של המשביר מול פישביין - שבו קצב לו שביט 60 יום כדי להביא את המשקיעים המיוחלים. פישביין העריך אתמול כי יעמוד בכך.

עטים באופיס דיפו עטים באופיס דיפו עטים באופיס דיפו

פישביין היה אחד היזמים שהביאו את אופיס דיפו לישראל, וכיהן כמנכ"ל הרשת עד מכירתה לרשת האמריקאית ב־2007. שביט רכש את אופיס דיפו ישראל מידי אופיס דיפו העולמית ב־2010 תמורת 178.6 מיליון שקל. ההיגיון מאחורי הרכישה היה להוסיף את פעילות הרשת לרשתות האחרות בקבוצת המשביר - וכך להגדיל את נפח המכירות שלה. אלא שלאחר הרכישה התגלו ברשת טעויות חשבונאיות שהביאו לפיטורי המנכ"ל הקודם ניסים ממו ולהחלפתו בצחי פישביין בפברואר האחרון, וכן חייבו את המשביר למחוק 37 מיליון שקל בספרים של הרשת. טעויות אלה הביאו את שביט לתבוע כעת את הרשת העולמית.

"מקצה שיפורים מלאכותי של מציאות"

קבוצת המשביר מאשימה בתביעתה את אופיס העולמית בתרמית, הטעיה ובהולכתה שולל, בכל הנוגע לעסקת המכירה. "נתגלו ראיות אשר מבססות חשדות שלפיהם לא טעות סופר או טעות אנוש עמדו בבסיס המצגים המטעים, כי אם כוונה של ממש, שלא לומר משנה סדורה של הצגת מקצה שיפורים מלאכותי של מציאות ונתונים 'יפים' יותר מהנתונים האמיתיים". עוד נטען בתביעה, כי למשביר התברר כי בפועל ההון העצמי של אופיס ישראל בשנת 2010 היה קטן במיליוני שקלים מזה שהוצג לה בדו"ח הכספי לפני העסקה.

בנוסף טוענת המשביר, כי הסכימה לשאת בתשלום תגמולי עתק לאופיס העולמית בשיעור 1.35% ממחזור המכירות השנתי של אופיס ישראל, בהתבססה על התחייבויותיה ליצירת קשרים חיוניים לפעילות העסקית של אופיס ישראל. ואולם אופיס העולמית לא סיפקה לאופיס ישראל סיוע של ממש. עוד התברר למשביר כי המרכז הלוגיסטי של אופיס ישראל, המהווה את אחד מנכסיה החשובים, אינו תואם את צרכיה וכי נדרשת בו השקעה נוספת של יותר מ־6 מיליון שקל.

המשביר מבקשת מבית המשפט להצהיר על ביטול העסקה עם אופיס העולמית לרכישת אופיס ישראל ועל השבת מלוא התמורה ששולמה על ידי המשביר בעבור מניות אופיס ישראל.

תגובת אופיס דיפו העולמית לא נתקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות