אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סערה במרומים: Salesforce.com הכריזה על שירותי אחסון ענן צילום: בלומברג

סערה במרומים: Salesforce.com הכריזה על שירותי אחסון ענן

חברת התוכנה המתמחה בשירותי ERP ו-CRM מבוססי ענן החליטה להוסיף גם שירותי אחסון מבוססי ענן שיתחרו באלו של דרופבוקס, מיקרוסופט, בוקס וגוגל

13.09.2012, 15:10 | רפאל קאהאן

חברת Salesforce.com הכריזה על שירותי אחסון ענן משלה, במהלך המאיים על החברות הצעירות המובילות את השוק כגון Box ו-Dropbox וכן גם על גוגל ומיקרוסופט שהשיקו שתיהן השנה שירותי אחסון ענן.

את ההכרזה מסר מארק בניוף, מנכ"ל החברה המתוקשר במהלך ראיון ב-TechCrunch Distupt. בנוסף סיפר בניוף על כוונת החברה להוציא מוצר ניהול זהות דיגיטלית שיתחרה ב-Okta ודומיה.

מדובר בחברה השווה מיליארדים, שמפגינה בשנים האחרונות תיאבון רכישות המתחרה בזה של ענקיות כגון גוגל, מיקרוסופט ופייסבוק. במהלך הראיון עם מייקל ארינגטון, מייסד בלוג הטכנולוגיה הפופולרי TechCrunch וכיום משקיע נחשב בעמק הסיליקון, אמר בניוף: "לקוחות Salesforce פנו אלינו וביקשו שנפתח מוצר מקביל ל-Drobpox לארגונים, וזה מה שעשינו."

בנצי ברנדס, מנכ"ל משותף בסרוויס ווייז, נציגת סיילספורס בישראל, ציין בהתייחסו להודעה: "ההכרזה על שירותי אחסון וניהול זהות בענן אינה מפתיעה את מי שמכיר מקרוב את מסלול ההתקדמות של Salesforce. בשני המקרים מדובר בצרכים ברורים ומוכרים של ארגונים, ושילובם בסביבת ה-CRM שהיא סביבת הניהול העסקית הטבעית והמקום בו בעלי תפקידים בתחומי המכירות, השירות והשיווק מבצעים את עבודתם, היא מהלך הגיוני מאד."

על פי הדיווחים מהאירוע, לשירות החדש ייקרא Chatterbox, בנוסף בניוף שידוע ברטוריקה לוחמנית ניפק מספר תובנות על גוגל, פייסבוק ועל יריבו הגדול, לארי אליסון, מנכ"ל אורקל.

לגבי גוגל בניוף טען כי "יש להם בעיה בתיעדוף הפצת המוצרים שלהם, יש להם מוצרים עסקיים מצויינים והם לא מסוגלים להגדיל את התפוצה שלהם מספיק מהר, כנראה שלסרגיי (ברין) וללארי (פייג') יש דברים אחרים על הראש כרגע".

על פייסבוק אמר בניוף כי: "צוקרברג הוא מנכ"ל נהדר, אבל הוא היה צריך לצאת להנפקה כבר לפני שנתיים-שלוש ולא לחכו את כל הזמן הזה במסחר בשווקים המשניים. זה היה שומר על המותג נקי, וגם היה עדיף לפייסבוק להנפיק ב-NYSE במקום בנאסדא"ק".

אולם את העקיצה הגדולה שמר לסוף, כאשר בניוף סיפר שהוא נוהג לבלות בהוואיי בשביל לאגור אנרגיה, שאל אותו ארנגטון אם אליסון לא בדיוק קנה שם אי. בניוף לא התבלבל וירה את שם האי של לארי אליסון, ארינגטון שאל: "וזה לא מעצבן אותך?" ולכך בניוף ענה: "כל עוד אנחנו לא נמצאים על האי באותו הזמן."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות