אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מידרוג הוציאה את חברות הביטוח מרשימת מעקב צילום: גיא אסיאג

מידרוג הוציאה את חברות הביטוח מרשימת מעקב

חברת הדירוג מעריכה כי השפעת עדכון לוחות התמותה וביטול מקדם הקצבה בביטוחי מנהלים לטווח הקצר אינה מהותית

13.09.2012, 17:59 | מעין מנלה

מידרוג הוציאה את חברות הביטוח מרשימת מעקב, זאת מכיוון שלהערכתה השפעת עדכון לוחות התמותה והחלטת הממונה על הביטוח על ביטול מקדם הקצבה בביטוחי מנהלים לטווח הקצר אינה מהותית.

ביולי הודיע פרופ' עודד שריג, המפקח על הביטוח, לחברות הביטוח כי החל מ־2013 ייאסר על חברות הביטוח למכור ביטוחי מנהלים עם מקדם קצבה מובטח לחוסכים מתחת לגיל 55. זאת בשל חשש המפקח ליציבות חברות הביטוח בשל הסיכון שהן לוקחות על עצמן במצב שבו תוחלת החיים עולה מעבר למצופה.

פרופ פרופ' עודד שריג | צילום: נועם מושקוביץ' פרופ

בעקבות החלטת המפקח הכניסה מידרוג את חברות הביטוח איילון, הכשרה, הפניקס, כלל, מגדל ומנורה, לרשימת מעקב לבחינת ההשלכות על ההון העצמי של חברות ועל רווחיותן.

היום הודיעה מידרוג כאמור, כי הוציאה את החברות מרשימת מעקב. לפי הודעת מידרוג בהתאם לדיווחים הכספיים של חברות הביטוח לרבעון השני של השנה החברות עדכנו את הערכותיהן בדבר ההתחייבות לגמלה על בסיס האומדנים המעודכנים של תוחלת החיים והשינויים שערך המפקח. סך תוספת ההפרשות לעתודות לגמלאות עמד על 369 מיליון שקל לפני מס. חברת הדירוג גם מסכמת כי השפעת ההפרשות על הרווח הנקי המצרפי לרבעון השני של 2012 של החברות הסתכמה ב-239 מיליון שקל. בנוסף, חברות הביטוח צפויות להפריש בעתיד 228 מיליון שקל נוספים עד הגעת המבוטחים לגיל פרישה, בגין הצבירה הנוכחית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות