אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כסף זה לא הכל בחיים: החקלאי שוויתר על 20 מיליון ליש"ט צילום: בלומברג

כסף זה לא הכל בחיים: החקלאי שוויתר על 20 מיליון ליש"ט

לפיליפ פרימן, חקלאי שוויצרי בן 36, נמאס מכניסת הזרים לקנטון שלו ומהבנייה המואצת אז הוא סירב למכור את השטח שלו; וחוץ מזה הוא אומר: "אני בריא ויכול לעבוד, מה עוד אני צריך?"

15.09.2012, 12:16 | סוכניות הידיעות

חקלאי שוויצרי שבבעלותו 45 פרות ופרדס דובדבנים, דחה הצעה בגובה 20 מיליון ליש"ט עבור האדמה שלו, בשל ההתנגדות ההולכת וגוברת בשוויץ נגד זרם ההשקעות הזרות במדינה.

ה"דיילי טלגרף" מדווח שפיליפ פרימן, שמתגורר בצוג, אחד הקנטונים העשירים במדינה, דחה את ההצעה למכור את אדמתו מכיוון שלא היה מעוניין לראות גורדי שחקים נבנים על השדות שלו. "אני בריא ויכול לעבוד, מה עוד אני צריך?", סיפר פרימן (36) לסוכנות בלומברג, "השגשוג בצוג הגיע לשיאו. צוג אינה שייכת יותר לתושבים".

שיעור נמוך של מס חברות משך בעשורים האחרונים קרוב ל-30 אלף חברות לצוג, כתוצאה מכך עלו מחירי הבתים ואילו החנויות, בתי הקפה והמסעדות התמלאו בתושבים זרים. בעוד שהשגשוג העשיר את האזור, הצפת הזרים מתחילה להשפיע על המקומיים. "צוג היא כל כך קטנה ושקופה, זרים בכמויות גדולות פשוט לא משתלבים פה", הסביר אורס ברטשי, חבר בגוף המחוקקים של העיר, "כאשר השפה השלטת במסעדה שבה אני אוכל בכל יום שבת הופכת להיות אנגלית. זה מטריד".

פרנק שוויצרי. המשקיעים הזרים מציפים את המדינה, צילום: בלומברג פרנק שוויצרי. המשקיעים הזרים מציפים את המדינה | צילום: בלומברג פרנק שוויצרי. המשקיעים הזרים מציפים את המדינה, צילום: בלומברג

כיום קרוב לאחד מכל שלושה תושבים בקנטון הוא בעל אזרחות זרה - שיעור הגבוה במידה ניכרת מאשר בציריך, המרוחקת 25.5 ק"מ מצוג, ונחשבת ליעד אהוב על בנקאים ואנשי עסקים זרים. אולם חוסר נכונותם של הזרים ללמוד גרמנית או לאמץ את המנהגים המקומיים הובילו לחיכוכים עם המקומיים. "האווירה בין המקומיים והתושבים הבינלאומיים הולכת ומחמירה", הסביר אוס רושל, מנהל משרד התיירות של צוג, ארגון המתמקד יותר בסיוע לתושבים חדשים מאשר משיכת תיירים.

המתיחות בצוג היא חלק מגל רחב יותר של התנגדות לזרים בשוויץ. מפלגת העם השוויצרית, המתנגדת להגירה מנהלת קמפיין להגבלת מספר הזרים המורשים להתגורר במדינה.

פרימן, שמגדל בקר אורגני, התבקש למכור את אדמתו כך שייבנו עליה בנייני דירות. אולם הוא סירב. "לאחרונה ספרתי מחוץ לחלון שלי בסלון 14 מנופי בנייה ", הוא אומר, "זה מספיק".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות