אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל: נפסיק לתמוך באינטרנט אקספלורר 8

גוגל: נפסיק לתמוך באינטרנט אקספלורר 8

ענקית האינטרנט החליטה להפסיק את תמיכתה בדפדפן של מיקרוסופט החל מנובמבר השנה, לאלו שלא ישדרגו ושמשתמשים במוצריה תוצג הודעה המעודדת אותם לעשות כן

16.09.2012, 12:51 | רפאל קאהאן

גוגל הודיעה בבלוג שלה ביום ו' כי היא תפסיק לספק תמיכה לדפדפני מיקרוסופט אקספלורר מגרסאות 8 ומטה. על פי הפוסט, משתמש שינסה להשתמש באחד משירותי גוגל אפס כגון ג'ימייל או דוקס למשל, יקבל הודעה אשר תזהיר אותו כי כדי להמשיך להשתמש בשירותים אלה, יהיה עליו לשדרג לגרסה נתמכת.

ההודעה מעוררת תמיהות ברשת, מכיוון שאינטרנט אקספלורר 8 אינו דפדפן כה מיושן. הוא אמנם איננו המהיר ביותר או המאובטח ביותר אך הוא עדיין דפדפן נפוץ ביותר בעיקר בקרב ארגונים אשר לא שידרגו את מערכותיהם לווינדוס 7. על פי ההערכות הוא עדיין משרת לפחות כרבע ממשתמשי האינטרנט (על פי הערכות מ-2011).

גוגל לא נתנה סיבה רשמית או הסבר  למהלך ולא ברור מה הייתה הסיבה שדחפה את גוגל להפסיק את התמיכה באקספלורר 8. למשתמשי ווינדוס XP למשל, הוא הגרסה המודרנית ביותר של האקספלורר אשר מערכת ההפעלה הוותיקה מסוגלת להריץ. האירוניה במהלך היא שכך גוגל נותנת זריקת עידוד למשתמשים אשר עדיין לא שדרגו את מערכותיהם לגרסה חדישה יותר ווינדוס כגון 7 או 8, לעשות כן.

גוגל נקבה ב-15 בנובמבר 2012 כתאריך היעד ומעודדת את המשתמשים להתכונן לשינוי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה