אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק בין קמן לדיסקונט נמשך: החברה ביקשה הקפאת הליכים

המאבק בין קמן לדיסקונט נמשך: החברה ביקשה הקפאת הליכים

הבנק איים בהעמדת חובות קמן לפירעון מיידי וקיזז 7.2 מיליון שקל מחשבונותיה; החברה הגישה בתגובה בקשה להקפאת הליכים

16.09.2012, 16:35 | אסף גילעם

הידרדרות נוספת במגעים בין קבוצת קמן שבשליטת רוני אלרואי לבין הנושה הגדול שלה בנק דיסקונט. ביום חמישי האחרון הודיע דיסקונט כי הוא צפוי להעמיד את חובות הקבוצה לפירעון מיידי, בעקבות פניית הקבוצה לבית המשפט לאישור הסדר נושים כולל - שאינו מוסכם על הבנק. היום בבוקר דיווח קבוצת קמן כי פנתה ביום שישי האחרון לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לקבלת צו הקפאת הליכים. השופטת ורדה אלשיך מבית המשפט סירבה לדון בבקשה בנוכחות צד אחד בלבד וקבעה דיון בנושא לאחר החג, ב-24 לספטמבר.

במכתב שהגיש דיסקונט לחברה בחמישי, הודיע הבנק כי בכוונתו להעמיד לפירעון מיידי את החובות של קמן אחזקות והחברות הבנות שלה, ולקזז את פיקדונות החברה המתנהלים בבנק, בהיקף של 7.2 מיליון שקל. בעקבות פניית החברה לבית המשפט ביום שישי, קיזז הבנק את הסכום.

רוני אלרואי רוני אלרואי רוני אלרואי

קמן מנסה מאז מאי לשכנע את דיסקונט להסכים למתווה של הסדר, ללא הצלחה. בחודש שעבר הגישה לבית המשפט מתווה להסדר אותו גיבש עבורה פרופ' אמיר ברנע. ברנע ניהל את המגעים מול דיסקונט לגישוש מתווה שיהיה מוסכם על הבנק. החברה פרסמה את המתווה, ופנתה לבית המשפט לכנס אסיפות נושים לאישורו לפי סעיף 350 של חוק החברות. בית המשפט דחה את בקשת החברה, בטענה כי אין להגיש בקשה שכזו, לפני שכל הצדדים הסכימו.

במקביל, פנה בעל השליטה, רוני אלרואי, למחזיקי האג"ח בהצעה מקבילה להסדר. אלרואי הציעה למחזיקים הצעה שאינה תלויה בהסדר, בה הוא יזרים למחזיקים עד כ-15 מיליון שקל בתמורה לפירעון כל הסדרות, ואף אחוזים מסויימים מהחברה. ביום חמישי בערב הודיעו נאמני הסדרות כי המחזיקים מאשרים באופן אינדוקטיבי את הצעתו של בעל השליטה. אלרואי טרם הודיע את עמדתו בנוגע לנושא ההסכם.

מקמן נמסר כי נכון לעכשיו, החברה שוקלת את תגובתה לאור הקיזוז שבוצע על ידי הבנק, החלטת השופטת לדחות את הבקשה עד לאחרי החג, והודעת המחזיקים על אישור עקרוני של ההסכם של אלרואי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות