אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הונם של המיליונרים התכווץ השנה; המיליארדרים דווקא לא נפגעו צילום: שאטרסטוק

הונם של המיליונרים התכווץ השנה; המיליארדרים דווקא לא נפגעו

לפי חברת המחקר Wealth X זאת מכיוון שלמיליארדרים צוותי ניהול השקעות גדולים וטובים יותר; מספר האנשים בעלי 30 מיליון דולר ומעלה עלה ל-187,380 אך הונם הכולל ירד ב-1.8% ל-25.8 טריליון דולר

18.09.2012, 17:06 | סוכנויות הידיעות
הרבה מיליונרים הפכו לעניים יותר בשנה שעברה, אבל המיליארדרים דווקא לא נפגעו. הם נעזרו בצוותי ניהול ההשקעות המובילים שלהם כדי לעבור את הזעזוע הכלכלי אשר פגע בעשירים פחות, כך לפי חברת המחקר Wealth-X.

מספר האנשים עם 30 מיליון דולר או יותר עלה במעט ל-187,380, אך הונם הכולל ירד ב-1.8% ל-25.8 טריליון דולר – עדיין סכום גדול מכלכלות ארה"ב וסין גם יחד, כך לפי הדו"ח של Wealth-X.

הפגיעה הקשה ביותר הייתה באלו הוא בין 200 מיליון דולר ל-499 מיליון דולר, אשר מספרם ירד ב-9.9% ושהונם התכווץ ב-11.4%, כך מראים הנתונים ב-12 החודשים שהסתיימו ב-31 ביולי.

אבל העשירים מאוד נעשו עשירים אף יותר כאשר מספר המיליארדרים עלה ב-9.4% ל-2,160 והונם זינק ב-14% ל-6.2 טריליון דולר.

"אפילו ברמה של מיליארד אחד או שניים, יש להם קבוצת אנשים גדולה יותר שמלווה אותם, יש להם יכולת להשיג עצות השקעה טובות יותר. הם בהחלט מקבלים תשומת לב בכל בנק גדול", אמר מיקולס רמבוס, מנכ"ל Wealth X לסוכנויות הידיעות.

"זה היה הנושא העיקרי בקרב קבוצת הביניים עם הון של 100 עד 500 מיליון דולר. אני לא חושב שהם גייסו כישרון מספיק כדי לסייע לתיקי ההשקעות שלהם וחברות ההחזקות שלהם כדי להצליח", הוא אמר.

בעת שאירופה מתקשה להתמודד עם משבר החוב וההתאוששות של כלכלת ארה"ב מתמהמהת, העשירים נעים מהשקעות ספקולטיביות להשקעות בחברות פרטיות, סחורות ונדל"ן, מסרה Wealth X, שבסיסה בסינגפור.

אסיה ספגה את אובדן ההון הגדול ביותר עם ירידה של 6.8 % ל-6.25 טריליון דולר עקב חולשה יחסית בשוקי המניות שלה וירידה בביקוש לייצוא מצד המערב. בעוד שגם באירופה, אמריקה הלטינית והמזרח התיכון העשירים ראו את הונם מתכווץ, בצפון אמריקה גדל הונם של העשירים ב-2.8% ל-8.88 טריליון דולר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות