אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיבידנדים: חור בשמלה צילום: שוקה כהן

דיבידנדים: חור בשמלה

ספקים טוענים כי המעצבת גלית לוי חייבת להם כסף עבור חנות שפתחה בכיכר המדינה. לוי: "מדובר בזכיין שחייב גם לי כסף". וגם: צמרת המשקיעים הישראלית בעמק הסיליקון קיימה פגישה נדירה בפאלו אלטו. כתב "כלכליסט" היה שם לתעד

19.09.2012, 08:57 | כתב כלכליסט

זה כמה שבועות שחנות הבגדים בכיכר המדינה הנושאת את שם מותג האקססוריז של מעצבת השמלות גלית לוי - GLV - עומדת ריקה מסחורה. ל"כלכליסט" נודע כי כמה ספקים החלו לנהל הליך משפטי נגדה ונגד חברת ל.ס.י.ב, שרכשה את הזיכיון להפעלת החנות, בטענה כי לא קיבלו את הכספים המגיעים להם. מדובר בספקים אשר סייעו בתכנון ובהקמת החנות וטוענים כי נפגשו עם לוי והתקשרו עמה חוזית בהקמת החנות.

גלית לוי, צילום: אוראל כהן גלית לוי | צילום: אוראל כהן גלית לוי, צילום: אוראל כהן

גלית לוי, למה החנות שלך ריקה?

"הזכיין רכש ממני את הזכות להשתמש בשמי, וכל מה שקורה שם לא קשור אליי".

בכל זאת, זה השם שלך.

"זו לא חנות ראשונה שמופעלת בזכיינות. אין לי שום קשר אליה מלבד זה שאני היא שיעצתי לעיצוב שלה. האמת היא שהחנות מעולם לא נפתחה, והזכיין אפילו חייב לי כסף".

רמי רונן, מבעלי ל.ס.י.ב, האומנם החובות הם רק שלכם ואינם קשורים לגלית לוי?

"אין בכוונתנו לנהל באמצעי התקשורת את המחלוקות בינינו לבין גלית לוי. דבריה של גלית אינם נכונים כלל וכלל, בלשון המעטה, ומדבריה אנו למדים כי גלית בחרה בטקטיקה של הטחת האשמות וסיבותיה עמה".

עורך דינה של לוי, נועם רונן, הוסיף כי "אין מדובר בפעילות עסקית של מרשתי או בהתחייבויות אישיות שלה ואין קשר בין החנות (בכיכר המדינה) לבין פעילותה של הגברת לוי או המותג 'גלית לוי', שלהם פעילות עסקית שוטפת, רציפה ואיתנה בתל אביב ובניו יורק".

ליאור רוזנטל

הכי ישראלי בסטנפורד

עשרות משקיעים ויזמים ישראלים התקבצו בסוף השבוע במלון סטנפורד בפאלו אלטו, בסמוך לאוניברסיטה היוקרתית הנושאת את אותו השם. האירוע שארגנה הנספחת הכלכלית של ישראל בקליפורניה, סיגל אדמוני־רביד, הפגיש את המשקיעים הזרים עם עשרת הסטארט־אפים שהשתתפו בכנס הסטארט־אפים היוקרתי Disrupt של הבלוג טק־קראנץ'. אלה אמנם לא נהרו לאירוע בהמוניהם, אבל צמרת המשקיעים הישראלית בעמק הסיליקון דווקא כן באה לראות ולהראות. היתה זו הזדמנות מצוינת לקבץ אותם לתמונה משותפת ונדירה.

המפגש היה בעצם של השותפים שאחראים כיום על חלק הארי של ההשקעות בחברות סטארט־אפ בשלב הראשוני שלהן - יואב לייטרסדורף, מנהל קרן YL Capital; דרור ברמן, שותף מנהל ב־Innovation Endeavors של אריק שמידט, יו"ר גוגל; רועי קרתי, שותף ב־Initial Capital; שרון שגיב, מנכ"ל Alicanto הישראלית שעלתה לתחרות ה־Disrupt; וגיל בן־ארצי, מנהל מאיץ הסטארט־אפים Upwest Labs.

אסף גלעד

מימין לשמאל יואב לייטרסדורף, דרור ברמן, רועי קרתי, שרון שגיב וגיל בן־ארצי, צילום: אסף גלעד מימין לשמאל יואב לייטרסדורף, דרור ברמן, רועי קרתי, שרון שגיב וגיל בן־ארצי | צילום: אסף גלעד מימין לשמאל יואב לייטרסדורף, דרור ברמן, רועי קרתי, שרון שגיב וגיל בן־ארצי, צילום: אסף גלעד

 

 

החמישייה של סקויה

עמיעד סולומון, מייסד ומנכ"ל פיר 39 לשעבר, צפוי להצטרף לקרן ההון סיכון סקויה ישראל. כך נודע ל"כלכליסט". לסקויה ישראל, המסונפת לקרן סקויה מפאלו אלטו, אחת מקרנות ההון סיכון הגדולות בעולם, ארבעה שותפים: חיים סדגר, שמיל לוי, גילי רענן ויואב שקד. ככל הנראה, מעמדו של סולומון בקרן סקויה טרם נקבע. את תגובת סקויה וסולומון לא ניתן היה להשיג.

באפריל השנה נמכרה פיר 39 בראשות סולומון במחיר הפסד למדיה מיינד הישראלית של 15.5 מיליון דולר, חברה־בת של תאגיד הפרסום המקוון DG, לאחר שבחברה הושקע סכום כפול מכך. קודם לפיר 39 שימש סולומון כאיש מכירות ופיתוח עסקי ב־IDX, שנמכרה ל־GE.

סקויה מגדילה את כוח האדם שלה ככל הנראה בעקבות גיוס הקרן הישראלית החדשה שלה, שהיקפה 200 מיליון דולר ונחשפה בחודש שעבר ב"כלכליסט". היא מפורסמת בהשקעותיה בעולם בחברות כגון גוגל, סיסקו ואפל. בארץ רשמה לאחרונה אקזיטים רבים שסייעו לה לגייס קרן נוספת כמו מכירת קוטנדו לאקמאי או אמובי לסינגטל.

אסף גלעד

 

לא משאירים את שרי אריסון לבד

יצחק וחיה תשובה, ליאורה עופר ובן זוגה לוני רפאלי נצפו עם שרי אריסון בפינת זולה בגני התערוכה. האתנחתה של אנשי העסקים הבכירים נרשמה באירוע הבר מצווה של עמית צור, בנו של עורך הדין עופר צור. צור האבא, שותף בכיר במשרד עורכי הדין גורניצקי, אמר כי זו הפעם הראשונה שהוא באמת נרגש.

לוני רפאלי, שרי אריסון, חיה ויצחק תשובה וליאורה עופר לוני רפאלי, שרי אריסון, חיה ויצחק תשובה וליאורה עופר לוני רפאלי, שרי אריסון, חיה ויצחק תשובה וליאורה עופר

ירושלים על ראש שמחתם

בחמישי האחרון, רגע לפני ראש השנה, נפגשו בכירים בקהילה העסקית במלון הר ציון בירושלים. בין הבאים: גליה וחגי שלום, מבעלי טיב טעם; שלמה ועתליה שמלצר; סולי ושרי סקאל עם בנם קובי ואשתו לימור; וגם שריתה וסלומון משען, זכייני רשת האופנה החדשה בישראל EPK. העילה למפגש: הבר מצווה של אורי רייבנבך, בנה של יועצת התקשורת ואשת יחסי הציבור דניאלה רייבנבך, ובעלה רונן.

גבי אשכנזי מרסס

לקראת קידוח הנפט הראשון הצפוי במים הטריטוריאליים של ישראל, באו בערב החג יו"ר חברת שמן משאבי נפט וגז הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, ומנכ"ל החברה יוסי לוי, לנמל אשדוד כדי לברך את מנהלי ועובדי מפעילת הקידוח CDC וקבלן הקידוח ATWOOD. אשכנזי הגדיל לעשות וריסס על צינור הקידוח בצבע אדום את הברכה ב"ה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות