אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מארגני אליפות העולם ברוגבי מצפים להרוויח יותר מ-100 מיליון ליש"ט צילום: אי. פי

מארגני אליפות העולם ברוגבי מצפים להרוויח יותר מ-100 מיליון ליש"ט

מארגני האליפות שתיערך באנגליה ב-2015, מתכננים להשתמש באצטדיון האולימפי ובמגרשי כדורגל גדולים כדי למכור 2.9 מיליון כרטיסים

19.09.2012, 14:57 | סוכנויות הידיעות

מארגני הגביע העולמי ברוגבי, שיתקיים ב-2015 באנגליה חשפו תוכניות להשתמש באצטדיון האולימפי בלונדון כחלק מאסטרטגיית אירוח שצפויה להניב רווח של 100 מיליון ליש"ט מהטורניר.

בעוד שאצטדיון מילניום בקרדיף נבחר כאתר לקיום משחקי הגביע העולמי ברוגבי ב-2015, בתחילת השבוע נמסר כי הרצון הוא לכלול את אצטדיוני הכדורגל המובילים במדינה ביחד עם האצטדיון האולימפי.

עמידה ביעד מכירות של 2.9 מיליון כרטיסים צפויה לעזור לטורניר לעמוד ביעדי ההכנסות שנקבעו, אולם לשם כך ייתכן שמתחמי הרוגבי של אנגליה יסופסלו לטובת אצטדיוני כדורגל גדולים יותר. קבוצות הפרמיירליג ברוגבי, גלוסטרשייר ולסטר הן קבוצות הרוגבי היחידות עד כה שהביעו עניין לארח את משחקי הגביע העולמי.

נבחרת הרוגבי של אנגליה. תארח במגרשי כדורגל ואולי גם באצטדיון האולימפי, צילום: רויטרס נבחרת הרוגבי של אנגליה. תארח במגרשי כדורגל ואולי גם באצטדיון האולימפי | צילום: רויטרס נבחרת הרוגבי של אנגליה. תארח במגרשי כדורגל ואולי גם באצטדיון האולימפי, צילום: רויטרס

"יש קצת ספק לגבי זהות הבעלים של האצטדיון האולימפי, אך פנינו לחברת Olympic Park legacy ואנחנו מנהלים מגעים בנוגע לשימוש במקום במהלך הטורניר", מסר סמנכ"ל התפעול של אנגליה 2015, רוס יאנג. "זה יהיה טירוף מצידנו לא לכלול את האצטדיון בתכנונים שלנו. בהתאם לאסטרטגיית הכרטיסים שלנו, אנחנו נזדקק גם לשימוש במגרש כדורגל וישנם כמה מגרשים טובים, החל מהגדולים שיכולים להכיל בין 70-60 אלף אנשים ועד לקטנים יותר שיכולים להכיל בין 40-35 אלף צופים, וצריך לבחור אותם ביחס ללוח הזמנים של המשחקים ובמקביל לפתח אסטרטגיה שתאפשר לנו למכור את 2.9 מיליון הכרטיסים שאנחנו מתכוונים.

החודש הוכרז כי דבי ג'באנס, ממארגני לונדון 2012, תקדיש את תשומת ליבה לגביע העולמי של 2015 בתוקף תפקידה החדש כמנכ"לית הגוף המארגן של הטורניר. ג'באנס, שמשמשת כעת כמנהלת הספורט בוועד המארגן של לונדון (LOCOG) תחליף את פול וואהן באוקטובר, לאחר שנמסר כי התקבלה החלטה הדדית על כך שיעזוב את תפקידו. יו"ר אנגליה 2015 אנדי קוסלט הצהיר כי המהלך היה חלק מהמאמצים להרוויח מהניסיון שנצבר בארגון אולימפיאדת לונדון, וכן מהאפשרות להציג את משחק הרוגבי לקהלים פוטנציאליים חדשים.

"הדירקטוריון חש שדבי, בזכות החשיפה שלה והיותה אחת האדריכליות של האולימפיאדה - כך שהיא מבינה מה נחוץ ומה מעורב בארגון - תעביר אותנו למימד חדש", מסר קוסלט. "אנחנו רוצים שהאירוע הזה יגיע ליותר אנשים מחוץ לעולם ולמשפחת רוגבי המיידית. המורשת של גביע העולם תהיה היכולת שלנו להעלות את שיעורי ההשתתפות ולגרום לאנשים שלא בהכרח עוקבים אחרי המשחק לחשבו מחדש על המשחק. על מנת לעשות זאת, צריך לחשוב מחוץ לקופסה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות