אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מכונית חדשה מליסינג תעלה כמעט כמו מהיבואן" צילום: גלעד קוולרציק

"מכונית חדשה מליסינג תעלה כמעט כמו מהיבואן"

שמאי הרכב לוי יצחק מעריך כי התקנה שתאפשר לרכוש מכונית מליסינג ולרשום אותה כיד ראשונה תשפיע בעיקר על שוק היד השנייה

20.09.2012, 08:34 | תומר הדר

"מחירי המכוניות החדשות שחברות הליסינג ימכרו לא יהיו שונים מהותית ממחירי המכוניות החדשות של יבואני הרכב", מעריך השמאי לוי יצחק, לקראת שינוי תקנות רישום הבעלים של מכוניות חדשות שנרכשו מחברות הליסינג. התקנה שתיכנס לתוקף בינואר 2013 תשנה את המצב הקיים כיום, שבו מי שרוכש מכונית חדשה עם קילומטראז' של אפס קילומטרים מחברת ליסינג נרשם כבעליה השניים לאחר שבעליה הראשונים הם חברת הליסינג. לפי התקנה החדשה, מי שיקנה מכונית עם קילומטראז' אפס מחברת ליסינג או סוחר רכב יירשם כבעליה הראשונים ברישיון הרכב, כאילו רכש אותה ישירות מסוכנות היבואן.

מכוניות של יבואן, צילום: בלומברג מכוניות של יבואן | צילום: בלומברג מכוניות של יבואן, צילום: בלומברג

יצחק מעריך כי בעקבות התקנה החדשה מכוניות מסוג זה יימכרו במחיר קרוב למכוניות שנרכשו מיבואן, בעוד שכיום המחירון שלו קובע כי רישום של חברת ליסינג כבעלים ראשון של מכונית מוריד אוטומטית 12% מערכה. "יש סיכוי שמי שירכוש את המכונית בעתיד מהבעלים הראשון לא יידע שהמכונית עברה גם בחברת ליסינג", מסביר יצחק.

יצחק מעריך כי המחירון שלו ישתנה כדי להחיל את השינויים הצפויים בשוק המכוניות המשומשות: "נשלח סוכנים סמויים לחברות הליסינג", הוא אומר, כדי לבדוק את המחירים שבהם הן מוכרות מכוניות. "אם המכוניות יימכרו במחירים הנמוכים ממחירי היבואן, תהיה לכך השפעה על מחירה של המכונית בשוק היד שנייה. אם אראה שיש הרבה מכירות של מכוניות חדשות בחברות הליסינג, ייתכן שנכניס למחירון התייחסות למכוניות מסוג זה, אם בעליה הוא הראשון שרשום ברישיון הרכב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
איש הזוי שחי במאה הקודמת. העובדה שבנקים מממנים חברות ליסינג על בסיס
ה"מחירון" המגוחך שלו, המנותק לחלוטין מהמציאות, עוד תתפוצץ להם בפרצוף. נראה את הבנקים תקועים עם אלפי מכוניות שרשומת במאזנים בערכים דימיוניים מה"מחירון" של לוי יצחק, בעוד שבפועל ערכן נמוך בעשרות אחוזים. והיומרה שלו לנבא את העתיד? הרי כולנו יודעים למי ניתנה הנבואה...
אלברט , טבריה  |  22.09.12
4.
מי נתן לך אישור לקבוע שווי שוק של רכב
זה רק מראה עד כמה שוק הרכב בישראל מושחת ברמות של הודו איך יכול להיות שבן אדם אחד קובע על שוק של מיליונים??? המקצוע שלך איפה מלמדים אותו לא ראיתי את זה בשום מכללה או אוניברסיטה המסקנה שעולה אתה חרטטן ולא אמין ואי אפשר לקנות לפי המחירון שלך שהוא כולו שקר אחד גדול
לחלח  |  22.09.12
2.
אם המחירים יהיו כמו מהיבואן
מה הטעם לקנות מליסינג?!? בכלל ללכת ולקנות ישירות מהיבואן נראה לי בזבוז כסף...היום יש תחרות גדולה ומריבה על הצרכנים, יש גם את כל הירידים של סוף שנה של הרכבים כמו אוטומניה בסוכות ודומיה...אז למה לקנות במחיר שחיטה? אותו דבר עם מוצרי חשמל..תמיד יש את הירידים בגני התערוכה ששם נותנים הנחות משמעותיות, אז למה לא לקנות שם?!?
למה לי לקחת ללב , דרום  |  20.09.12
לכל התגובות