אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסות אירופה ננעלו בירידות; הסקטור הפרטי בשפל של 3 שנים צילום: בלומברג

בורסות אירופה ננעלו בירידות; הסקטור הפרטי בשפל של 3 שנים

פוטסי בלונדון וקאק בפאריס איבדו 0.6%, הבורסה בספרד ירדה ב-1.2% לאחר הנפקת האג"ח של המדינה

20.09.2012, 18:36 | שי סלינס

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום (ה') בירידות על רקע חשש מהאטה עולמית ולאחר האכזבה מנתוני המאקרו בגוש היורו.

פוטסי קאק דאקס מילנו

ספרד ספגה היום ביקושים של 4.8 מיליארד יורו בהנפקת האג"ח שביצעה. היעד המקסימלי נקבע על 4.5 מיליארד יורו בעוד שהריבית נקבעה על 5.66%, בהשוואה לריבית של 6.65% בהנפקה המקבילה לפני כחודש.

פעילות המגזר הפרטי ב-17 מדינות גוש היורו התכווצה בספטמבר בקצב המהיר ביותר מאז יוני 2009 ומדד מנהלי הרכש במדינות אלה ירד לרמה של 45.9 נקודות לעומת 46.3 בחודש הקודם. מכון המחקר מרקיט שפרסם את הנתונים מדווח כי תחזיות דיברו על כך שמדד מנהלי הרכש יעלה זאת בעקבות שיפור במצב הכלכלי בגרמניה, המדינה החזקה של גוש היורו ויגיע ל-46.7 נקודות.

הירידה המפתיעה במדד מנהלי הרכש נבעה ברובה מהתכווצות של מגזר השירותים באירופה בו המדד צח לשפל של 38 חודשים והגיע ל-46 נקודות בספטמבר לעומת 47.2 באוגוסט. מנגד המגזר התעשייתי מפגין התאוששות ושם המדד עלה לרמה של 46 נקודות לעומת 45.1 נקודות באוגוסט.

קריס וויליאמס, הכלכלן הראשי של מרקיט סבור שהרבעון השלישי של 2012 הוא הגרוע ביותר עבור גוש היורו בשלושת השנים הקרובות ועל סמך הנתונים שנאספו מעריך שהתוצר של הגוש יתכווץ ב-0.6% מה שיחזיר את האזור כולו לעידן של מיתון באופן רשמי.

 

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

מדד מנהלי הרכש במגזר הייצור התעשייתי בגרמניה עקף את התחזיות המוקדמות של האנליסטים ועמד בספטמבר על 47.3 נקודות. תוצאה מעל 50 מעידה על התרחבות התעשייה, בעוד שתוצאה מתחת ל-50 מעידה על כיווץ הסקטור. ישנן שתי גרסאות של דו"ח זה המפורסמות בנפרד - מבזק (FLASH) וסופי. גרסת המבזק מפורסמת לפני ועל כן היא נוטה להשפיע יותר. הסקר נערך בקרב מנהלי רכש המתבקשים לדרג את תנאי העסקים בתחומים כמו: תעסוקה, ייצור, הזמנות חדשות, מחירים, משלוחי ספקים ומלאים.

המדד המקביל בצרפת עמד בספטמבר על תוצאה של 42.6 נקודות - נמוך מהתחזיות המוקדמות של האנליסטים שציפו לתוצאה של 46.5 נקודות.

דויטשה בנק נסחרת על רקע הודעת הבנק כי הוא מוכר את חטיבת הבנקאות הפרטית - BHF ל-RHJ בתמורה ל-384 מיליון יורו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות