אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעלות הורידה דירוג לשופרסל; "הנזילות של החברה - פחות ממספקת" צילום: אוראל כהן

מעלות הורידה דירוג לשופרסל; "הנזילות של החברה - פחות ממספקת"

בין הנימוקים של מעלות להורדת הדירוג בדרגה אחת ל-(+A): רמת התחרותיות הגבוהה בשוק המזון ומדיניות חלוקת הדיבידנדים

20.09.2012, 16:24 | שי סלינס

חברת דירוג האשראי מעלות הורידה היום (ה') את דירוג שופרסלבדרגה אחת ל-(+A) מ-(-AA) וזאת בשל היחלשות הפרופיל הפיננסי של רשת המזון. מדובר במכה נוספת לנוחי דנקנר ולקבוצת אי.די.בי שכן רק אתמול מעלות הורידה את דירוג האשראי של דיסקונט השקעות ושל אי.די.בי פתוח.

מחברת הדירוג נמסר כי הורדת הדירוג נובעת משחיקה מתמשכת בכיסוי החוב של החברה, רמת התחרותיות הגבוהה בשוק המזון ובשל מדיניות חלוקת הדיבידנדים של החברה.

"התגברות התחרותיות בשנים האחרונות בשוק המזון על רקע של צמיחה אטית בהכנסות והיעדר יכולת להעלאות מחירים גורמת לנו להעריך כי החברה אינה צפויה להציג, בטווח הקרוב-בינוני, את שיעורי הרווחיות שאפיינו אותה בעבר", טוענים במעלות. 

"רמת הנזילות של החברה 'פחות ממספקת' על פי הקריטריונים שלנו", טוענים במעלות ומניחים כי בתרחיש הבסיס המקורות העומדים לרשות החברה עד לסוף 2013 כוללים מזומן ונכסים פיננסיים סחירים בהיקף של 700 מיליון שקל ותזרים מזומנים שוטף של 880 מיליון שקל. לעומת זאת לחברה חוב של 300 מיליון שקל ותשלומי דיבידנד של 380 מיליון שקל והשקעות נוספות בסך של 800 מיליון שקל.

בנוסף הכניסו במעלות את תחזית הדירוג ל"שלילית" וציינו כי "תחזית הדירוג משקפת את הערכתנו שתיתכן שחיקה נוספת ביחסים הפיננסים של החברה מעבר להורדת הדירוג ברקע התחרותיות הגוברת בשוק וההאטה הכלכלית במשק העולמי והמקומי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות