אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל-עריאן בביקורת על ה-QE3: "אולי בפד רוצים אינפלציה גבוהה יותר" צילום: בלומברג

אל-עריאן בביקורת על ה-QE3: "אולי בפד רוצים אינפלציה גבוהה יותר"

מנכ"ל פימקו מתח ביקורת על מדיניות ההקלה הכמותית, גם מחוץ לארה"ב, ואמר כי "כל מי שיבוא לאחר מכן ייאלץ לנקות את הבלגאן"

21.09.2012, 18:54 | סוכנויות הידיעות

הבנק הפדרלי מעוניין בעליית שיעור האינפלציה מעבר לרמת היעד וזאת בכדי שיוכל להוריד את רמות האבטלה, כך אמר מוחמד אל-עריאן, מנכ"ל פימקו, קרן האג"ח הגדולה בעולם, בדברי ביקורת על תוכנית ההקלה הכמותית האחרונה (QE3) ועל מדיניות הריבית הנמוכה. במסגרת התוכנית הכריז הפד על קניית אג"ח מגובי משכנתאות מהבנקים וזאת בהיקף של 40 מיליארד דולר בכל חודש ללא הגבלת זמן. לדברי אל-עריאן, "מדובר בהימור היסטורי שילדינו יקראו עליו בספרי ההיסטוריה".

"לא זו בלבד שהם (אנשי הפד) מוכנים לסבול אינפלציה גבוהה יותר ולא זו בלבד שהם רוצים אינפלציה גבוהה יותר, הם אולי אף מציבים זאת כיעד", אמר אל-עריאן. הפד הציב את יעד האינפלציה של 2%, וזאת על רקע תוכניות ההקלה הכמותית שביצע.

גם הבנקים המרכזיים של אירופה, יפן ובריטניה נקטו בצעדים דומים, ולדברי אל-עריאן "אנו מצויים כל כך עמוק בטריטוריה לא מוכרת, כל כך עמוק במסגרת ניסוי - שאיננו יודעים מה יהיו ההשלכות. כל מי שיבוא לאחר מכן ייאלץ לנקות את הבלגאן"

שיעור האבטלה הנוכחי בארה"ב עומד על 8.1% ונשיא הפד במיניאפוליס, נראיאנה קוצ'רלקוטה, אמר שהריבית צריכה להישאר ברמה נמוכה עד שיירד ל-5.5%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות