אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שווייץ: אפל גנבו לנו שעון

שווייץ: אפל גנבו לנו שעון

השעון של iOS מוכר לכם מאיפשהוא? יתכן שאתם אזרחי שוויץ; עיצוב השעון הועתק מזה של חברת רכבות שווייצרית - שפנתה ליצרנית האמריקאית להסדר

22.09.2012, 14:26 | רפאל קאהאן

חברת הרכבות השווייצרית ידועה בדיוקן של רכבותיה ובעיצוב השעון המיוחד שנמצא בכל תחנה בשווייץ. אפל כל כך התרשמה מהשעון שהיא העתיקה את העיצוב שלו אחד לאחד לטובת תצוגת השעון האנלוגי של הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה של האייפון, האייפד והאייפוד.

לרוע מזלה של אפל, עיצוב השעון השווייצרי רשום בעולם ובחברת הרכבות לא אהבו את ה"גניבה" של השעון האייקוני שלהם. דובר חברת הרכבות מסר בהודעה מנומסת: "אנחנו שמחים על כך שאפל אהבו את עיצוב השעון מספק בשביל להשתמש בו במוצריה, זה רק מוכיח שמדובר בעבודת עיצוב מרשימה", אולם הוא מוסיף, "לעומת זאת, שימוש ללא רשותנו בעיצוב, אסור."

מחברת הרכבות הוסיפו כי הם כבר יצרו קשר עם אפל על מנת "להגיע לפתרון משפטי ופיננסי של הסוגיה".

זו איננה הפעם הראשונה שמעצביה של אפל נתפסים מעתיקים עיצובים תעשייתיים של חברות אחרות, למשל, עיצוב אפליקציית המחשבון של האייפון הראשון הועתקה ממחשבון שחברת "בראון" ייצרה בשנות ה-70. סר ג'ונתן אייב המעצב בראשי של אפל אף ידוע כמעריץ נלהב של עבודותיו של מעצבה של "בראון".

סיפורי ההעתקה של אפל כבר עברו את גבולות ההומאז' או המחווה, בעיקר מאז האשימה אפל עצמה את סמסונג בהעתקה ולזה כבר קוראים אירוניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות