אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוזי לנדאו יעלה בישיבת הממשלה הצעה לחבר את פניציה למערכת הגז צילום: מירו ממן

עוזי לנדאו יעלה בישיבת הממשלה הצעה לחבר את פניציה למערכת הגז

חיבור המפעל למערכת הולכת הגז הטבעי יחסוך למפעל הוצאות של כ-20 מיליון שקל ויסייע במניעת סגירתו. לנדאו: "הממשלה מחויבת לפיתוח כלכלת ישראל, בדגש על הפריפריה"

23.09.2012, 14:01 | הדר קנה

השר לנדאו (ישראל ביתנו) יציע מחר (ב') לאוצר ליצור "רשת בטחון כלכלית" למפעל "פיניציה", שתסייע במניעת סגירתו. לנדאו הגיש הצעת החלטה לממשלה לחיבור מפעל "פיניציה" למערכת הולכת הגז הטבעי, אשר יישומה יחסוך למפעל הוצאות של כ-20 מיליון שקל. אם לא יתקבלו הסתייגויות ממשרדי הממשלה האחרים, צפויה ההצעה לקבל תוקף של החלטת ממשלה ביום שני הקרוב.

לנדאו אמר כי "הממשלה מחויבת לפיתוח כלכלת ישראל, בדגש על הפריפריה. אני קורא להקמת קרן סיוע למפעלים בעלי פוטנציאל כלכלי הנמצאים במשבר", והוסיף כי "זהו כמובן תפקידם של משרדי האוצר והתמ"ת".

 

צילום: גיל נחושתן
עובדי פניציה מפגינים צילום: גיל נחושתן

הצעת החלטה לחיבור "פיניציה" למערכת הולכה תאפשר, בסבירות גבוהה, לחבר את המפעל לגז הטבעי במחצית שנת 2014. בכפוף לאישור ההצעה, ולחתימת הסכם הולכה על-ידי החברה, תתחיל חברת נתיבי גז טבעי (נתג"ז) בתהליך הנחת הצינור, שתיכנונו אושר בתחילת החודש במועצה הארצית לתכנון. ביצועה של ההחלטה יפחית באופן ניכר את הוצאות האנרגיה של המפעל, ויאפשר למממנים את הוודאות הדרושה להשקעה, במטרה להמשיך את פעילותו.

כמו כן, הנחה לנדאו את מנכ"ל משרדו לפעול לקידום מתן אישור מהיר לשינוע גז טבעי דחוס (cng) באמצעות מיכליות, שיוכל להגיע למפעל בתוך שנה. ראוי לציין כי הוצאת אפשרות זו לפועל תלויה, בין היתר, ביכולתו של המפעל להיערך במהירות לקבלת הגז.

ערן חיימוביץ', מנכ"ל פניציה, הנמצא בסכנת סגירה בשל חובות של 323 מיליון שקל לנושיו, הזהיר לפני החג כי המפעל מצוי בסכנת סגירה עד סוף החודש.

חיימוביץ' קרא לממשלה להתחייב לחבר את המפעל לאנרגיית הגז הטבעי - מהלך שיביא להתייעלות כלכלית של העבודה במפעל. בינתיים, עד שיגיע מועד חיבור המפעל לגז טבעי, דורשת הנהלתו לממן את המשך השימוש במזוט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות