אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה: "חלוקת דיבידנדים באי.די.בי הטיבה את מצבם של בעלי השליטה על חשבון נושי החברה" צילום: יונתן בלום

תביעה: "חלוקת דיבידנדים באי.די.בי הטיבה את מצבם של בעלי השליטה על חשבון נושי החברה"

בעלי מניות של אי.די.בי אחזקות מבקשים מבית המשפט להורות לדנקנר ולמשפחות לבנת ומנור להחזיר את הדיבידנדים, בסך 1.8 מיליארד שקל, שחילקה החברה בין 2008 ו-2010

23.09.2012, 15:04 | גולן חזני
תביעה נגזרת הוגשה לפני שעה קלה לבית המשפט המחוזי בתל אביב. שני בעלי מניות של אידיבי אחזקות מבקשים מבית המשפט להורות לנוחי דנקנר ושותפיו, משפחות לבנת ומנור, להחזירר דיבידנדים בסך 1.8 מיליארד שקל שחילקה אידיבי אחזקות בין השנים 2008-2010.

"חלוקת דיבידנדים אלה הטיבו את מצבם של בעלי השליטה על חשבון נושי החברה", מציינים השניים בתץביעה שהוגשה ע"י עורכי הדין אופיר נאור ורנן גרשט, "חלוקת דיבידנדים אלו הסתמכו על רווחים חשבונאיים שלכאורה נוצרו בחברה ואשר התבססו על הערכות שווי וחשבונאות יצירתית עתירת סיכון שבמסגרתה נעשה שימוש ואף מעבר בין תקנים חשבונאיים שיצרו רווחים על הנייר שאינם תואמים את המציאות, רוקנו את קופת החברה ופגעו קשות במחזיקי האג"ח שלה".

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: יונתן בלום נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי | צילום: יונתן בלום נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, צילום: יונתן בלום

לטענת השניים חלוקת הדיבידנדים הביאו את החברה למצב שבו יש חשש ממשי בדבר אפשרותה לעמוד בפרעון חובותיה לנושים, וחלוקת הדיבידנדים אינן מקיימות את מבחן יכולת הפרעון. "דירקטוריון החברה העדיף את האינטרסים של בעלי המניות על האינטרסים של הנושים", נכתב בבקשה.

הם טוענים כי מדובר בחלוקות דיבידנדים אסורות ומצרפים חו"ד של ירון זליכה, החשב הכללי לשעבר באוצר, לחיזוק טענותיהם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות