אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלרואי משנה כיוון: חותר להסדר נושים בקמן אחזקות בלבד; יזרים 45 מיליון שקל

אלרואי משנה כיוון: חותר להסדר נושים בקמן אחזקות בלבד; יזרים 45 מיליון שקל

לאחר שהדיון בבקשת קמן אחזקות להקפאת הליכים בקבוצה נדחה למחר, הציגה היום החברה הצעת הסדר חדשה ומצומצמת במטרה להימנע מפירוק

23.09.2012, 17:24 | אסף גילעם
קמן אחזקות שבשליטת רוני אלרואי מציגה מהלך חדש על מנת להימנע מפירוק חברת האחזקות. קמן אחזקות הגישה בטרם ראש השנה בקשה להקפאת הליכים, לאחר שבנק דיסקונט, הנושה הגדול של הקבוצה, קיזז 7.2 מיליון שקל מחשבונותיה. דיסקונט מסרב להצעת מתווה ההסדר שגיבש פרופ' אמיר ברנע, ולכן ניסתה החברה להשיג צו הקפאת הליכים למנוע פעולות חד צדדיות נוספות מטעם הבנק או נושים אחרים. השופטת אלשיך שדנה בבקשה דחתה את הדיון ליום שני בבוקר.

במהלך סוף השבוע פרסם בנק דיסקונט את תגובתו לבקשת הקפאת ההליכים על ידי קבוצת קמן. לקבוצה חוב של כ-376 מיליון שקל לדיסקונט (115 מיליון שקל מתוך זה במנדלסון הנדסה, בה לחברה החזקות מיעוט). בתגובתו מפרט דיסקונט כי "אין במתווה ברנע פתרון סביר לפירעון החוב לבנק דיסקונט". דיסקונט מתנגד גם לעובדה כי הבנק עצמו היה אמור לספק לבעל השליטה אשראי בהיקף של 30 מיליון שקל לטובת ההסדר, ולבצע מספר ויתורים שאינם מעוניין בהם. "בנק דיסקונט לא רואה סיכוי של ממש לגיבוש הסדר חוב, וזאת לאור העובדה שבפגישה שנתקיימה בבנק ב-9 לספטמבר מסר פרופ' ברנע לנציגי הבנק כי לא ניתן לשפר את המתווה המוצע". עוד מוסיף דיסקונט כי "המסקנה הברורה היא שמהלך הקפאת ההליכים לא יוביל להסדר חוב, אלא רק יהווה מהלך של 'קניית זמן'".

לאור עמדתו של בנק דיסקונט, הגישה קמן בקשה חדשה לכינוס אסיפת נושים לפי סעיף 350 לחוק החברות. החברה רוצה לאשר מתווה מצומצם של הסדר, המתמקד בחברה עצמה, קמן אחזקות, ומותיר את ההסדרים בחברות הבנות לשלבים הבאים. הנושים העיקריים של קמן אחזקות הינם בנק לאומי - 60.3 מיליון שקל, פועלים - 55.2 מיליון שקל, מזרחי 13.7 מיליון שקל, דיסקונט - 68.5 מיליון שקל (טרם קיזוז הפיקדון בהיקף 7.2 מיליון שקל עליו מתכוונת החברה לערער), מחזיקי האג"ח - 72 מיליון שקל, שמרוק - 2.3 מיליון שקל.

רוני אלרואי, בעל השליטה בקמן רוני אלרואי, בעל השליטה בקמן רוני אלרואי, בעל השליטה בקמן

במתווה החדש, יזרים אלרואי 45 מיליון שקל ממקורתיו לתשלום לנושי החברה - ללא הזרמה כספית מדיסקונט. המתווה גם אינו מבקש מדיסקונט לוותר על שיעבודים או ביטחונות שנמצאים בידיו כיום.

הנושים המובטחים יקבלו סכום על פי הערכת שווי הבטוחות שבידיהם, כשיתרת החוב הלא מובטחת תזכה אותם בדיבידנד נוסף. מחזיקי האג"ח צפויים לקבל 10 מיליון שקל. כנגד יתרת החוב שתישאר לאחר התשלום, יוותרו הנושים עם מלוא זכויותיהם מול החברה.

בד בבד, עם אישור הסדר הנושים יעבור, מתכנן אלרואי למחוק את קמן אחזקות מן המסחר על פי שווי מחיר סגיה ממוצע של מניות החברה ב-30 ימי המסחר הקודמים ולהופכה לחברה פרטית.

מחר ב-10:00 צפויה השופטת אלשיך לדון בבקשת קמן אחזקות בבית המשפט המחוזי בתל אביב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות