אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": 75% מעורכי הדין בעד מאבק הלשכה להדחת אלשיך צילום: עמית שעל

בלעדי ל"כלכליסט": 75% מעורכי הדין בעד מאבק הלשכה להדחת אלשיך

מחוז ת"א של לשכת עורכי הדין יזם סקר לבחינת עמדות החברים לגבי המאבק להדחת השופטת ורדה אלשיך בעקבות פרשת הפרוטוקול המשופץ. מהתוצאות עולה עוד שרוב עוה"ד סבורים שהטיפול בנושא "העביר מסר למערכת המשפט"

24.09.2012, 06:58 | ענת רואה

סקר שיזם מחוז תל אביב של לשכת עורכי הדין ושהגיע לידי "כלכליסט" מגלה כי 75% מהמשיבים תומכים במאבק שניהל פורום ראשי חמשת המחוזות בלשכה בדרישה להדיח את סגנית נשיאת בית המשפט המחוזי בתל אביב ורדה אלשיך. יו"ר מחוז תל אביב בלשכה, עו"ד אפי נוה, היה זה שהגיש את התלונה נגד השופטת אלשיך לנציב תלונות הציבור על השופטים, אליעזר גולדברג, בעקבות חשיפת "כלכליסט" בינואר 2012 ושעסקה בחשד שאלשיך "שיפצה" פרוטוקול של דיון במטרה לפגוע באחד מעורכי הדין שהופיעו לפניה.

הסקר בוצע על ידי מכון סמית והוא נערך בקרב 400 עורכי דין חברי הלשכה מכל רחבי הארץ, בהתאם לגודלו היחסי של כל מחוז ומחוז, וטעות הדגימה בו עומדת על 5%. הסקר כלל ארבע שאלות, שתיים מהן בנוגע לפרשת הפרוטוקול. לשאלה האם מאבק ראשי המחוזות בפרשה בדרישה לברר את התלונה נגד אלשיך ולנקוט אמצעים נגדה היה מאבק נכון, השיבו 75% מבעלי הדעה בחיוב. 25% מבעלי הדעה סברו כי המאבק לא היה נכון. עוד נשאלו עורכי הדין, אם הם מסכימים שהטיפול של לשכת עוה"ד בפרשת אלשיך "העביר מסר למערכת המשפט שלשכת עורכי הדין מהווה איגוד מקצועי שאינו מהסס להגן על חבריו בשעה שפוגעים בהם". 71% מבעלי הדעה השיבו שהם מסכימים לאמירה זו והיתר התנגדו לה.

השופטת אלשיך. עורכי הדין בעד המאבק להקמתה, צילום: אלכס קולומויסקי השופטת אלשיך. עורכי הדין בעד המאבק להקמתה | צילום: אלכס קולומויסקי השופטת אלשיך. עורכי הדין בעד המאבק להקמתה, צילום: אלכס קולומויסקי

שתי שאלות נוספות בסקר נועדו לברר מה דעתם של עורכי הדין על "פורום ראשי המחוזות". שאלה מוזרה למדי בסקר ביקשה לברר "למי צריכה להיות עדיפות בטיפול באינטרסים של עורכי הדין": האם לראשי המחוזות או "לגורמים אחרים בלשכת עורכי הדין". האפשרות להשיב שהעדיפות היא של ראש לשכת עורכי הדין כלל לא הוצעה בשאלון הסקר, כנראה על רקע המאבק הפוליטי בין ראשי המחוזות לראש הלשכה דורון ברזילי. התוצאה היא כי 29% מהמשיבים לא ענו לשאלה, 43% מהמשיבים הביעו עמדה שלראשי המחוזות צריכה להיות עדיפות. ואילו 28% השיבו שהסמכות היא של "גורמים אחרים בלשכה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל -4 אם היא כל כך מעולה איך היא נותנת לבעלי ההון למחוק חובות של ציבור חוסך ולהמשיך לקבל דיבדנדים
ראה מקרה תשובה שעדיין גוזק קופונים יפים מאלעד קנדה ואחזקות דלק בעוד שאני לבד מחקתי קרוב ל 50,000 ש"ח מהשקעות שלי. למה זה ככה? למה בית המשפט והשופטת אלשייך נותנים לזה לקרות? עכשיו תאמר לי שיש משפט בישראל וככה זה. בולשיט , היא יכלה ליצור גם תקדים ולעלות את רמת הצדק בכמה רמות מעלה. אבל למה שתעשה זאת אם אפשר ללכת בדרך הפשוטה ולא להיכנס ראש בראש בטייקון כזה או אחר. למה לא לעשות עבודה הסתדרותית פקידותית ולמשוך את זה כבר למעלה מ 3 שנים בזמן שכספנו נעלם נשחק ומה לא. אבל מה זה חשוב אנחנו העבדים של הטייקונים והשופטים הם משרתם. אז תסביר לי למה היא כלכך נהדרת מר 4
נתנאל , רמת גן  |  25.09.12
8.
למגיב 7
מה עניין לאלשיך או לברזילי להגיב כאן? אני בטוחה שהם יידעו להגיב בגלוי, לא כמו הפחדנים המסתתרים מאחורי שמות בדויים. חוצמזה, מה לא נכון בתגובת מגיב 6? האם הנציב, שר המשפטים ונשיא ביהמ"ש לא דחו את נסיון אפי נווה ראש מחוז ת"א להדיח שופטת? האם המסע היחצנ"י הרעשני כנגד אלשיך לא נכשל כשלון חרוץ? האם השר נאמן לא אמר בראיונות בתקשורת שהוא שוקל לפרק את הלשכה וכי הצעות חוק בנדון נערמות על שולחנו? האם לא היה זה מחוז ת"א של הלשכה שגרר אחריו לתהום את ראשי המחוזות האחרים? האם הציבור חושב עתה שקרנה של הלשכה עלה כתוצאה מהמהלכים האלו של נווה? מי שחושב כך, יש לי להציע לו למכירה בזול את מגדלי עזריאלי. נכון, הם לא שלי ואני לא מייצגת את הבעלים, אבל מי שמאמין לשטויות שהפיצו נווה ושות' יהיה מספיק פתי גם לקנות ממני את המגדלים....
עו"ד לא קשורה  |  25.09.12
6.
נמאס כבר
הסקר הזה הוא כסת"ח לאפי נווה שהתחיל במאבק אידיוטי שמראש לא היה לו סיכוי כנגד אלשיך וכל מה שהוא רצה זה "שופוני" - קרי - "תראו אותי.." הוא מבין שבקרוב יידרש, ולא רק ע"י חברי הלשכה, להסביר כל מיני דברים, לרבות כמה הוציא מחוז ת"א על שכירת טוקבקיסטים ויחצנ"ים בנסיון להדיח שופטת מכהנת בניגוד לדעת נציב קבילות השופטים, נשיא ביהמ"ש העליון, ושר המשפטים. מעשיו של נווה עלולים בהחלט להביא לפירוק הלשכה כי לחבריה ובמיוחד לציבור נמאס כבר מהמתרחש בה.
עו"ד  |  24.09.12
לכל התגובות