אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סימפליויטי של דורון קמפל מגייסת 25 מיליון דולר מקליינר פרקינס

סימפליויטי של דורון קמפל מגייסת 25 מיליון דולר מקליינר פרקינס

החברה מפתחת פתרון חומרה כולל לצרכי המחשוב, אחסון ותקשורת של חברות מכל הגדלים. קמפל חתום על האקזיט של דיליג'נט הישראלית ל-IBM תמורת 170 מיליון דולר

24.09.2012, 19:07 | אסף גלעד

חברת הסטארט-אפ הישראלית סימפליויטי (SimpliVity), שהוקמה על ידי היזם הישראלי דורון קמפל, השלימה סבב גיוס שני בסך 25 מיליון דולר. בסבב השתתפה קרן ההו סיכון קליינר-פרקינס, אחת מהקרנותהחזקות והמוכרות בעולם, המפורסמת בהשקעותיה בגוגל, טוויטר, זינגה ואמזון.

בנוסף לקליינר-פרקינס, גם קרן ההון סיכון אקסל, בעלת המניות הגדולה ביותר בפייסבוק מלבד מארק צוקרברג, והקרן צ'ארלס ריבר. עד כה, החברה גייסה 43 מיליון דולר. המשקיעים בסבב הקודם מורכבים בעיקר ממשקיעים פרטיים, בהם דורון קמפל עצמו - מי שחתום על האקזיט של חברת אחסון המידע דיליג'נט ל-IBM ב-170 מיליון דולר לפני יותר מארבע שנים.

דורון קמפל, מנכ"ל ומייסד סימפליויטי דורון קמפל, מנכ"ל ומייסד סימפליויטי דורון קמפל, מנכ"ל ומייסד סימפליויטי

סימפליויטי נוסדה על ידי קמפל בארצות הברית וככל הידוע איננה מפעילה מרכז מו"פ בישראל, אם כי יש לה פעילות מוקמית. היא פונה בעיקר לענף מערכות המידע ומספקת לארגונים "data center in a box" - קופסאות מחשוב שלמות הכוללות הן אמצעי שליטה לניהול לשרתים והן מערכות מידע מסוגים שונים. כיום, מדובר במערכות המסופקות בדרך כלל על ידי חברות נפרדות.

כך למשל, במקום להשתמש במערכות אחסון מידע מתוצרת EMC, בשרתי תקשורת נפרדים מסיסקו, מחשבי מיינפריים מ-IBM ומערך שרתי אפליקציות מ HP, קופסת ה'אומניקיוב' של סימפליויטי אמורה לרכז את כל המערכות הללו בשתי קופסאות לכל היותר, ולשלוט בהן באמצעות תוכנת וירטואליזציה מבית VMware. למעשה, מעט מאוד מחשוב נמצא באתר הלקוח והרוב יושב על שרתי ענן מרוחקים, בדומה לשירותי האחסון של אמזון (AWS).

החברה של קמפל מתחרה במספר חברות בתחום כגון Nunatix, שגייסה עד כה 71 מיליון דולר ולפי ההערכות צפויה לצאת בקרוב להנפקה עם זאת, בעוד ש- Nunatix משתמשים במספר שירותים המסופקים על ידי חברות צד שלישי, בסימפליויטי מפתחים את הכל 'בבית', כולל יכולות דחיסה ודה-דופליקצייה לאחסון מידע.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות