אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברזיל: גוגל לא הסירה סרטונים פוליטיים מיוטיוב, נשיא החברה במדינה נעצר

ברזיל: גוגל לא הסירה סרטונים פוליטיים מיוטיוב, נשיא החברה במדינה נעצר

המשטרה הפדרלית של ברזיל עצרה את נשיא גוגל ברזיל, פאביו קוהלו. זאת, משום שגוגל לא צייתה לצו שדורש הסרת סרטון יוטיוב שפוגע באחד המועמדים בבחירות לרשויות המקומיות במדינה

27.09.2012, 12:40 | יוסי גורביץ
המשטרה הפדרלית של ברזיל עצרה אתמול (ד') את פאביו קוהלו, המשמש כנשיא גוגל ברזיל, וזאת לאחר שענקית החיפוש לא צייתה לצו של בית משפט מקומי שהורה לה להסיר סרטון יוטיוב. כך דיווח אמש הבלוג TheNextWeb. יממה קודם לכן הורה שופט מקומי על מעצרו של קוהלו, והנחה את ספקית הרשת המובילה, מאטו גרוסו דו סול, לחסום את גישה ליוטיוב ל-25 שעות.

ברזיל עומדת לערוך בחירות עירוניות בשבוע הבא, ועל פי הדיווחים גוגל נמנעה מלהסיר סרטונים שפוגעים באחד המועמדים, למרות צו משפטי שהוצא נגדה. בית המשפט קבע כי גוגל הפרה בכך את חוק הבחירות הנוקשה של ברזיל, שמגביל משמעותית את מה שניתן לומר על המועמדים בכלי התקשורת. 

 

המשטרה הפדרלית של ברזיל, שעצרה את קוהלו בבירה סאו פאולו, הודיעה כי אין בכוונתה להחזיק אותו במעצר וכי הוא ישוחרר ברגע שבו יחתום על התחייבות לציית לצו.

ברזיל: גוגל אחראית לתכנים ברשת

לגוגל יש היסטוריה בעייתית בברזיל, בין השאר משום שמערכת המשפט במדינה רואה בה אחראית לתוכן שמפורסם דרכה - ולא רק כפלטורמת אחסון והצגת תכנים. פעם אחרי פעם, קבעו בתי המשפט שם שגוגל אחראית לתוכן שמופיע ביוטיוב וברשת החברתית שלה אורקוט (שברזיל היא אחת המדינות הבודדות שבהן היא עדיין מצליחה). ברזיל "מככבת" ברשימת המדינות שמבקשות מגוגל להסיר תוכן: בדו"ח האחרון שלה בנושא דיווחה גוגל על 669 בקשות כאלה.

בתוך כך, הורה אתמול שופט ברזילאי לגוגל להסיר את הסרטון מעורר המחלוקת "תמימותם של המוסלמים" שגרר מהומות רצחניות ברחבי העולם. בארה"ב, סירבה גוגל להסיר את הסרטון למרות בקשה שהגיע מהבית הלבן, ונסיון של אחת השחקניות בסרט לפנות לבית המשפט בנושא נכשל. טרם ידוע מה תהיה תגובת גוגל לבקשה, אך סביר כי תטען שבית המשפט פועל בחוסר סמכות - עם זאת, יתכן שתחסום את הגישה לסרטון כפי שכבר עשתה במספר מדינות מוסלמיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות