אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלנו דיווחה על גיוס של 24 מיליון דולר בהובלת אלן פלד

סלנו דיווחה על גיוס של 24 מיליון דולר בהובלת אלן פלד

כפי שנחשף ב"כלכליסט", הודיעה החברה הישראלית על השלמת סבב גיוס, שעומד על 68 מיליון דולר מאז הקמתה. החברה מפתחת טכנולוגיות לשידור וידאו אלחוטי בין מחשבים, טלוויזיות וטאבלטים

27.09.2012, 11:54 | אסף גלעד
חברת הסטארט-אפ סלנו (Celeno) דיווחה הבוקר (ה') על השלמת גיוס הון בהיקף של 24 מיליון דולר. הדיווח מאשר את חשיפת "כלכליסט" מיולי האחרון לפיה הסטארט-אפ יגייס מעל ל- 20 מיליון, כך שסך הגיוסים בחברה מאז הקמתה ב-2005 עומד על 68 מיליון דולר. סלנו מפתחת ומוכרת שבבי תקשורת מבוססי WiFi לספקיות תקשורת ומאפשרת להם להעביר שידורי וידיאו באיכות גבוהה לכל המכשירים בבית.
חשיפת "כלכליסט" סלנו מרעננה ערב השלמת גיוס הון של 20 מיליון דולר החברה, המפתחת שבבי תקשורת מבוססי WiFi ופעילה בשוק הסיני, גייסה כבר קרוב ל־50 מיליון דולר אסף גלעד, 4 תגובותלכתבה המלאה

את הגיוס הובילה משקיעה חדשה, קרן וינטג' הישראלית של אלן פלד, והשתתפו בו המשקיעים הקיימים בחברה: גריילוק, ליברטי גלובל, סיסקו ופיטנגו. וינטג' היא קרן הון סיכון העוסקת בעיקר בקנייה של מניות שניוניות של חברות סטארט-אפ שמשויכת לקבוצת ויולה.

שבבי ה-WiFi של סלנו מאפשרים להעביר באופן אלחוטי שידורי טלוויזיה בתוך הבית, בין השאר גם שידורי וידיאו דיגיטליים באיכות גבוהה (1,080p HD) שמשודרים מנתב המותקן בבית לכלל מכשירי טלוויזיה, הממירים אלחוטיים, המחשבים ניידים והטאבלטים. השבבים שלה נמצאים בנתבים וקופסאות תקשורת המותקנים על ידי ספקיות תקשורת כגון צ'יינה טלקום, דויטשה טלקום, ליברטי גלובל, בואיג הצרפתית ו-UPC. סך הכל משרתת סלנו עם 75 ספקיות תקשורת. השבב מסוגל להפיץ שידורי וידיאו ביתי לשמונה ערוצי וידיאו שונים.

את סלנו הקים בשנת 2005 גלעד רוזן, ממקימי חברת אקטליס, המכהן כיום כמנכ"ל החברה ונשיאה. בניגוד לחברות ישראליות רבות התומכות בתקני אלחוט חדשניים כמו אמימון, וויזאייר ווילוסיטי, תומכת סלנו בתקן ה-WiFi הרגיל, 802.11n, והגיוס יסייע לחברה לפתח טכנולוגיה לתקן ה WiFi המתקדם יותר, 802.11ac.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
סמי, תגובה דומה מוכיחה שאני עקבית, לא?
התגובה אכן פסימית כי סלנו לא מתכננת ולא מייצרת רכיבים אלא רק קושחה לשיפור ה-MAC. אכן יש לה ידע ומוצר ייחודי אבל השוק שלו כנראה לא מצדיק $68M השקעה. השוק העיקרי של הפצת וידאו אלחוטית מסתפק ב-802.11N. אגב, אני מקווה שאני טועה והם יצליחו מאד, זה רק ניתוח ריאלי.
רונית  |  04.10.12
לכל התגובות