אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה לבדוק לפני שרוכשים דירה מקבלן

מאיה שמחי לוי, מקשרת גורמי נדל"ן בבנק הפועלים, על הנקודות החשובות ביותר ברכישת נכס יד ראשונה מקבלן

27.09.2012, 14:40 | עוזי בלומר
 
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
אל תקנו, ואל תיפלו בפח של אלו שאומרים שהמחירים יעלו, אלו טוקבקיסטים בתשלום.
המחירים גבוהים כי אתם משלמים מס של 50% - אתם משלמים למדינה על הקרקע, ורווח לקבלן. אתם גם משלמים ריביות גבוהות על המשכנתא, וכיוון שרובה בריבית משתנה, זינוק במדד - ואתם בצרות. ברגע שקניתם - שילמתם מס למדינה, ומימנתם את הקבלן. עכשיו יש לו יותר אויר, הוא לוקח את הכסף שלכם, ומשתמש בו להחזר ההלוואה שהוא עצמו לקח מהבנק וככה הוא פחות לחוץ להוריד מחירים. אחת ההונאות הגדולות ביותר זו הטענה שמחיר הדירות רק עולה. אתם באמת חושבים שחירבה של 3 חדרים בר"ג שווה 1.2 מליון שח? לפני כמה שנים היא עלתה 500 אלף. מה השתנה כלכלית? שכרכם עלה? לא השתנה כלום. האם המחיר של החירבה יעלה ל-1.5 מליון ואז ל-2 ו-3 ו-10 מליון? ברור שלא. כבר היום לאנשים אין כסף לשלם, וכבר היום אנשים לא יכולים לקחת משכנתא, אלו שכן לוקחים, ממשכנים את עתידם ואת עתיד ילדיהם. אם אחד יפוטר, הם לא יוכלו להחזיר, ויזרקו מהדירה. ככל שפחות אנשים יקנו דירות כך ירד המחיר, עשו לעצמיכם טובה, אל תיפלו בפח של הקבלנים, הבנקים והמדינה. כולם מרויחים על גבכם, והכסף הולך לכיסוי הפסדי הטייקונים ומימון החרדים (דירת 3 חדרים חדשה בחריש 500 אלף שח). ראו הוזהרתם, עדיף לחיות בשכירות בניחותה מאשר שיעבוד חייכם, אנחנו לא חיים בימי הביניים, ואתם לא איכרים שמשועבדים לבעל האדמות העשיר, למרות שזה מה שמנסים להפוך אתכם, בדרכי ערמה שיווקיות.
30.09.12
6.
ל-4, הוא כותב את זה סביב השלוש שנים.
הוא רצה לקנות בזמנו דירה, אבל נבאי הזעם המליצו לו לחכות לירידה ולבועה שתתפוצץ. הנבואה ניתנה לשוטים ואף אחד לא האמין שתהיה עליה כזאת מטאורית, הרבה אנשים אוכלים את הלב שלא קנו בזמנו. אומרים שטיימינג זה ענין של זמן (היה נחמד הפרק של אתמול). לדעתי הלא מושכלת רמת המחירים ישארו כמו היום עם ירידה או עליה מינוריות.
אחד שיודע , סקציה  |  30.09.12
5.
מצטער אבל היא לא נתנה שום הצעה רצינית, רוצים טיפים לרכישה כנסו
1. לפני הרכישה מהקבלן תבדקו אתם בעצמכם את התב"ע (תוכנית בניין עיר) של האזור בו ממוקמת הדירה אותה את רוצים לרכוש ותבדקו אם יש בתיה"ס, מרכז מסחרי, שטחים ציבוריים פתוחים (שצ"פ) וכו'.. וכמובן את המרחק שלהם מהבית שלכם...שלא תופתעו את תגלו למשל שממש צמוד לבית החדש שלכם מתוכנן להיבנות ביה"ס דבר שעלול להוריד את ערך הדירה. 2. את ההסכם עם הקבלן חשוב שיבדק ע"י עו"ד וגם אם אתם חושבים ובטוחים שהבנתם הכל וראיתם חוזים אחרים, עדין תפנימו שאין לכם מושג ותתנו לעו"ד לטפל בחוזה. 3. לעניין מועד התשלומים, אם אתם מקבלים ערבות בנקאית מהבנק המלווה, אין באמת חשיבות אם תפקידו את רוב הכסף מראש או אם בתשלומים, מה שכן חשוב לבדוק הוא הריבית שתאלצו לשלם בגין המשכנתא (אם תחליטו לשלם את רוב הכסף מראש) בהשוואה למדד תשומות הבניה (אם תחליטו לפרוס את התשלומים)....במידה והחלטתם לפרוס את התשלומים לקבלן חשוב מאוד שתתעקשו כי התשלומים לא יהיו צמודים למדד תשומות הבניה (או לפחות רוב התשלומים). 4. תפנימו ותזכרו שהעו"ד של הקבלן לא מייצג אותכם ושכ"ט שאתם משלמים לו הוא עבור הרישום בלבד, כך שאל תחשוב שהוא יסייע לכם יתר על המידה בחוזה מול הקבלן זהו רק תמצית מאוד קטנה לנושאים אליהם חשוב לתת דגש שרוכשים דירה מקבלן ולכן חשוב לא להתקמצן ולקחת בעל מקצוע שיסייע לכם
אני  |  30.09.12
לכל התגובות