אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשיך אישרה את הסדר החוב בדלק נדל"ן; "תשובה הציל את עורו" צילום: עמית שעל

אלשיך אישרה את הסדר החוב בדלק נדל"ן; "תשובה הציל את עורו"

השופטת ורדה אלשיך אישרה את הסדר החוב של החברה, שמסתכם בתספורת של 64% ומחיקת חוב של 1.4 מיליארד שקל

27.09.2012, 15:07 | גיא בן סימון

"את ההזרמה החלקית מאד שהזרים, לא ביצע מר תשובה מטעמים אלטרואיסטיים, אלא בכדי לפדות זכות חקירה ותביעה אישית כנגדו וכנגד מקורביו; שלא לדבר על הנזק הכבד שהיה נגרם ליכולתו לגייס כספיים בשוק ההון בעתיד. תרומה אישית זו, לא ניתנה בידי בעל השליטה אלא בכדי "להציל את עורו"", כך כתבה סגנית נשיא בית המשפט המחוזי ורדה אלשיך שאישרה היום (ה') את הסדר החוב בדל"ק נדל"ן.

בסוף יולי 2011 הפתיעו תשובה ואנשיו את ציבור המשקיעים כשביקשו לדחות את התשלומים לבעלי האג"ח והצהירו על מה שכל השוק צפה כבר בתחילת אותה שנה – דלק נדל"ן הולכת להסדר חוב. כעת, לאחר יותר משנה, ההסדר מסתכם בתספורת של 64% ומחיקת חוב של  1.4 מיליארד שקל.

בסביבתו של תשובה טרחו לציין כי הוא "השקיע תרומת בעלים חסרת תקדים, שאף גבוהה יותר מזו שלב לבייב הזרים בהסדר של אפריקה ישראל", אך בשורה התחתונה, באפריקה ישראל עמד היקף התספורת על כ־30% בלבד. בראיון ל"כלכליסט" שבוצע לקראת סוף 2011, היטיב להסביר מנכ"ל אפריקה לשעבר, איזי כהן, כי "בהסדרי חוב אסור לדחות את יום הדין". זאת עוד אחת מהנקודות הבולטות שיוצרות את ההבדל בין הסדר החוב המוצלח באפריקה לבין הסדר החוב הכואב בדלק נדל"ן.

גם תשובה נפגע מההסדר. מאיש עסקים מוביל, שכמעט כל מה שהוא נגע בו הפך לזהב, דבק בו כעת כתם של אדם שלא תמיד עומד בהחזר חובותיו. ההשלכות יתבררו בעתיד – האם השוק יערים קשיים על גיוסים חדשים שיבקש תשובה לעשות במי מחברותיו, או שהזיכרון הקולקטיבי של השוק יהיה קצר ואז הוא יצא כששכרו בידו.

יצחק תשובה, צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה