אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תערוכת הרכב בפריז: אירופה מדוכאת צילום: רויטרס

תערוכת הרכב בפריז: אירופה מדוכאת

המכוניות שהוצגו בתערוכה משקפות היטב את דעותיהם של קברניטי ענף הרכב העולמי. מדובר במכוניות שמיועדות לשוק מוכה מיתון, כלומר מכוניות שחייבות להיראות חדשניות אך גם לייצג קיצוצי עלויות ניכרים, במיוחד בתחום המו"פ

27.09.2012, 16:10 | תומר הדר ורויטרס

תערוכת הרכב הבינלאומית,מונדיאל ל'אוטומוביל 2012 נחשבת השנה לתערוכה עגומה, שטומנת בחובה גם פוטנציאל עתידי.

עגומה מכיוון שהשנה מכוניות העל, המכוניות החשמליות ומכוניות התצוגה העתידניות נדחקו לשולי הבמה לטובת פרויקטים שנועדו בראש ובראשונה להביא ליצרניות הרכב את הכסף שכה נדרש בימים של מיתון באירופה. השנה הכסף הגדול נמצא ברוסיה ובסין ולא בצרפת, או גרמניה. הפוטנציאל קיים מכיוון שיצרני הרכב יודעים היטב שסובסידיות ממשלתיות הן הפיתרון להבראה, כפי שצפוי לקרות במקרה של פיז'ו.

כך לדוגמה הודיע היום מנהל המכירות של פולקסווגן העולמית, כריסטיאן קלינגר כי להערכתו שוק הרכב האירופי אינו צפוי כלל להתאושש במהלך השנתיים הקרובות. "למעשה אנו נערכים להפתעות שליליות נוספות ב2013 ואולי אפילו ב2014", הדגיש קלינגר.

תערוכת הרכב בפריז, צילום: רויטרס תערוכת הרכב בפריז | צילום: רויטרס תערוכת הרכב בפריז, צילום: רויטרס

מרטין וינטר קורן, מנכ"ל קונצרן פולקסווגן, הנחשב לאחד האנשים החזקים ביותר בתעשיית הרכב העולמית הודיע היום כי "2013 תהיה שנה מאתגרת במיוחד באירופה, כשהאתגרים העיקריים יהיו שווקי דרום אירופה". בדבריו התייחס וינטר קורן למדינות מוכות מיתון כגון ספרד, שמכירות המכוניות החדשות צנחו בהן באופן ניכר בעת האחרונה.

תחזיות קודרות דומות נשמעו מפי פיליפ וארין, מנכ"ל פיז'ו, הנמצאת בימים אלה בקשיים, שדרשו פיטורי עובדים והתערבות ממשלתית וסרג'יו מרקיונה, נשיא פיאט וקרייזלר. לדברי וארין "איננו רואים אפשרות להתאוששות בשנה הבאה באירופה ולהערכתנו גם שוק הרכב הגרמני הנחשב ליציב נמצא בפני היחלשות".

בדומה לקלינגר, גם וארין צופה התאוששות רק ב-2014. על פי מרקיונה: "מוטלת עלינו אחריות קולקטיבית לבצע ארגון מחדש של יצרניות הרכב באירופה". בדבריו התייחס מרקיונה לשורה של פיטורים וקיצוצי משרות שהתרחשו בשבועות האחרונים.

נהנות מ"פיזור סיכונים"

עם זאת, לא כל יצרניות הרכב משמיעות תחזיות קודרות. בניגוד ליצרניות הרכב האירופיות, היצרניות מן המזרח מוכרות למספר גדול יותר של שווקים ולכן נהנות מ"פיזור סיכונים". יצרני הרכב האירופיים מודעים לכך היטב. כך לאחרונה נדרשה יונדאי לעמוד במכסות יבוא למדינות אירופיות מסוימות על מנת שלא לפגוע במכירותיהם של יצרני הרכב האירופיים. במקרה של יונדאי, כאמור, לא מדובר בהגדלת נתח שוק, אלא בשימור הקיים לנוכח המשבר. לדברי דידה לרוי, מנכ"ל חטיבת טויוטה האירופית, "לדעתי בשנתיים שלוש הקרובות לא נחווה התאוששות חזקה".

המכוניות שהוצגו בתערוכה משקפות היטב את דעותיהם של קברניטי ענף הרכב העולמי. מדובר במכוניות שמיועדות לשוק מוכה מיתון, כלומר מכוניות שמחד חייבות להיראות חדשניות אך מאידך לייצג קיצוצי עלויות ניכרים, במיוחד בתחום המחקר והפיתוח. הדוגמה הבולטת ביותר היא הגולף החדשה של פולקסווגן המבוססת על פלטפורמה המשותפת בין היתר גם לסיאט לאון.

פלטפורמה זו אמורה לחסוך בעלויות היצור באופן ניכר הן בפולקסווגן, הן בסיאט והן בסקודה. בפורד בחרו להציג חידוש לפיאסטה הפופולארית שכולל בקרת הורים מיוחדת ואילו במזראטי, שאנשיה מבינים היטב ש2012 אינה שנה אידיאלית להצגת מכוניות ספורט שמחירן משתווה לזה של דירה, מסתפקים השנה בחשיפת שמו של רכב שטח ספורטיבי שיוצג בעתיד: לוואנטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות