אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק אוף אמריקה הסתיר מידע ויפצה את בעלי המניות ב-2.4 מיליארד דולר צילום: בלומברג

בנק אוף אמריקה הסתיר מידע ויפצה את בעלי המניות ב-2.4 מיליארד דולר

תשלום הפיצויים - במסגרת תביעה לפיה הבנק הסתיר מידע חשוב מבעלי המניות בעת רכישת בנק ההשקעות מריל לינץ'

29.09.2012, 09:27 | סוכנויות הידיעות

בנק אוף אמריקה הודיע אתמול (ו') שישלם 2.43 מיליארד דולר כחלק מהסדר בתביעה, שבמסגרתה נטען כי בעיצומו של המשבר הפיננסי, כאשר רכש את בנק ההשקעות מריל לינץ', הסתיר הבנק הסתיר מידע חשוב מבעלי המניות. בין בעלי המניות: קרן הפנסיה של המורים של אוהיו, קרן הפנסיה של עובדי הציבור של אוהיו וקרן הפנסיה של המורים של טקסס. בין 4 ל-5 מיליון בעלי מניות יהיו זכאים לנתח מההסדר, והתשלום יהיה תלוי במספר המניות שבבעלותם.

ההסדר, אחד היקרים בעקבותהמשבר של 2008, מצביע על כך שבנק אוף אמריקה עדיין משלם על החלטות שקיבל במהלך משבר זה, בעוד שהמתחרים שלו כבר הספיקו להתקדם מאז. הבנק השלישי בגודלו בארצות הברית, רשם ככל הנראה הפסדים ברבעון השלישי בעיקר בעקבות ההסדר הנוכחי, בעוד שבנקים גדולים אחרים, בהם וולס פארגו וג'יי.פי מורגן, צפויים לדווח כל אחד על רווח של מיליארדי דולרים.

בעקבות קריסת ליהמן ברדרס בספטמבר 2008, בבנק אוף אמריקה הסכימו לרכוש את מריל לינץ', אולם שבועות ספורים לאחר העסקה ניסו בבנק לבטל אותה, ללא הצלחה. ההפסדים במריל לינץ' עמדו על למעלה מ-15 מיליארד דולר, בעוד שהמנהלים הבכירים בבנק הבטיחו לחלק בונוסים של 5.8 מיליארד דולר. בעלי המניות של בנק אוף אמריקה אישרו את העסקה בדצמבר 2008. אולם לאחר השלמת המיזוג, המניות של הבנק נפלו בחדות. המשקיעים תבעו את הבנק בטענה שההפסדים והבונוסים של מריל לא נחשפו בפניהם לפני ההצבעה.

בבנק הכחישו את הטענות, אך עם זאת המנכ"ל בריאן מויניהן מסר כי הבנק הסכים להגיע להסדר, על מנת להסיר את חוסר הוודאו.

עסקת מריל לינץ', וכן רכישת ספקית הלוואות הסאבפריים, קאנטריוויד פייננשל ב-2008 עלו בסופו של דבר לבנק מיליארדי דולרים. חטיבת המשכנתאות לבדה הפסידה יותר מ-35 מיליארד דולר מאז עסקת קאנטריוויד.

עם זאת, רכישת מריל לינץ' סיפקה לבנק גם הכנסות. אמנם הבנק לא חושף את התוצאות של מריל לינץ', אך חטיבות ניהול ההון וההשקעות, שמרבית העסקים שלהן קשורים למריל לינץ', הכניסו 160 מיליארד דולר בין 2009 ועד יוני האחרון, שמהווים 43% מכלל הכנסות הבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות