אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איראן: ישראל חצתה את הקו האדום צילום: בלומברג

איראן: ישראל חצתה את הקו האדום

בתגובה לנאום נתניהו בעצרת הכללית של האו"ם אמר שר ההגנה כי ישראל מחזיקה בנשק גרעיני ולכן היא מסוכנת בהרבה מאיראן

29.09.2012, 18:08 | סוכנויות הידיעות

שר ההגנה האיראני, אחמד וחידי, מאשים היום (שבת) את ישראל שהיא עצמה חצתה את הקו האדום שאותו סימן ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם. "אם ייצור נשק גרעיני הוא חציית קו אדום, אז המשטר הציוני, שמחזיק בעשרות ראשי נפץ גרעיניים ובנשק להשמדה המונית, חצה את הקו לפני שנים ויש לעצור אותו".

עוד אמר כי וחידי: "המשטר הציוני הכובש והתוקפני מסוכן בהרבה מאיראן שאינה מחזיקה נשק גרעיני, קוראת לפירוז

מנשק שכזה ומבקשת לפתח אנרגיה גרעינית לשימוש אזרחי ועל-פי החוקים הבינלאומיים".

נתניהו בנאומו באו"ם, ביום חמישי, צילום: אי פי איי נתניהו בנאומו באו"ם, ביום חמישי | צילום: אי פי איי נתניהו בנאומו באו"ם, ביום חמישי, צילום: אי פי איי

במאמר שפרסם בסוף השבוע "ניו יורק טיימס" תחת הכותרת "איך לסייע לאיראן לבנות פצצה", ציין הכתב וויליאם ברוד שמספר מפתיע של מומחים טוענים כי תקיפה באיראן תוביל להאצת המאמצים של טהרן להשיג נשק גרעיני.

על פי המאמר, הממשל האמריקני הקודם הגיע בחשאי למסקנה דומה ודחה בנחרצות רבה אף יותר את אפשרות התקיפה, בטענה שהיא תשמש חרב פיפיות. בדעת יועציו של ג'ורג' וו. בוש תמך גם ראש סוכנות הבין המרכזית (CIA) דאז, מייקל היידן, שסבר כי תקיפה תניע את איראן "לעשות את מה שאנחנו מנסים למנוע".

למרות זאת, גורמים הן בסביבתו של הנשיא ברק אובמה והן בסביבת נתניהו, טוענים שהשניים קיימו ביום שישי "שיחת טלפון טובה" - שיחה שעל פי אותם גורמים הפשירה את המתיחות ששררה בין השניים בחודשים האחרונים. עוזר של אובמה הוסיף כי "הטמפרטורה כעת נמוכה יותר מכפי שהייתה".  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
עוד פעם אני יסביר לכם אירנים מטומטמים
אם ההיתם בונים פצצה בשקט ורק מסיבות הגנה ומשקיעים בכלכלה נו ההיתי קצת מבין ... אבל אתם רוצים למחוק את ישראל מהמפה ומאימים כל היום למה שיהיה לכם פצצה... תחשבו לרגע ... יש לכם בשכונה בן אדם שמאיים ואומר שהוא רוצה לשדוד את הבנק כל היום במשך שנים מה שחסר לו זה רובה ויום אחד נודע לכם שהוא עומד לקבל נשק ממישהו או מכין פצצה בבית . תתנו לו להמשיך?? או שתגידו רגע הוא לא עשה כלום ?
שלומי  |  30.09.12