אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרות למורסי? התנגדות בקונגרס לסיוע למצרים צילום: אי פי אי

צרות למורסי? התנגדות בקונגרס לסיוע למצרים

ממשל אובמה מבקש להעביר למצרים סיוע חירום בסך 450 מיליון דולר; בכירה בקונגרס: "לא משוכנעת בדחיפות שבמתן סיוע זה"

29.09.2012, 20:57 | סוכנויות הידיעות

ממשל אובמה הודיע לקונגרס בסוף השבוע כי יעביר לממשלת מצרים סיוע חירום בסך 450 מיליון דולר; ואולם ההודעה נתקלה בהתנגדות של מחוקקים, המודאגים מעליית האחים המוסלמים לשלטון במדינה.

מדובר בחלק מסיוע בסך מיליארד דולר שהבטיח ממשל אובמה למצרים, בעקבות ההפיכה במדינה בשנה שחלפה. ואולם עתיד הסיוע היה לא ברור, בין השאר על רקע ההפגנות הסוערות מול שגרירות ארה"ב בקהיר.  

הילארי קלינטון, צילום: בלומברג הילארי קלינטון | צילום: בלומברג הילארי קלינטון, צילום: בלומברג

חברת הקונגרס הרפובליקאית קיי גרנגר הודיעה כי תנצל את תפקידה כיו"רית תת הוועדה לפיקוח על סיוע חוץ, כדי למנוע את העברת הכסף למצרים. לדבריה, מאז בחירתו של מוחמד מורסי לנשיא מצרים, היחסים בין המדינות נבדקים בשבע עיניים. "אני לא משוכנעת בדחיפות שבמתן הסיוע הזה, ואיני יכולה לתמוך בזה כרגע", אמרה.

מזכירת המדינה הילארי קלינטון אמרה בסוף השבוע כי על מדינות העולם לעשות יותר כדי לתמוך בממשלות שנוצרו בעקבות האביב הערבי במצרים, לוב ותוניסיה. לדבריה, "הקיצונים מבקשים להשתמש במלחמות ובמהפכות כדי לקדם את האג'נדות שלהם, ולכן על בעלי הברית שלנו לחזק את אלה התומכים בדמוקרטיה".

המועמד הרפובליקאי לנשיאות, מיט רומני, אמר - בלא להתייחס במפורש למצרים - כי על הסיוע שנותנת ארה"ב להתמקד בהשקעות במגזר הפרטי - ולא להינתן ישירות למדינה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
רומני יהיה הנשיא האמריקני הנבון ביותר בהיסטוריה האמריקנית
הוא לא מפחד לדבר אמת, הוא רואה אותה כפי שהיא ולא מצייר אותה בצבעים וורודים. יש לו גם פתרונות אמיתיים כמו לסייע למגזר הפרטי במצריים ולא לממשלה מפני שממשלת מצריים הנוכחית של מורסי ויתר אחיו המוסלמים מעוניינת ברכישת צוללות גרעיניות, ביטול הסכם השלום, והקמת ח'ליפה ערבית שבירתה ירושליים - כל זה בזמן שאין לה מספיק פיתות בשביל להאכיל 80 מליון מצרים, ובזמן שהיא מאפשרת לכנופיות מוסלמיות קצוניות לתקוף את השגרירות האמריקנית בקהיר. המדיניות של אובמה היא ללא ספק המטומטמת ביותר בהיסטוריה האנושית...אלא אם כן הוא כיוון לכך כבן הדת המוסלמית, ואז הוא הופך להיות סוכן זר מוסלמי שהצליח מעבר לכל דימיון והסתנן למשרה הרמה של נשיא ארה"ב.
ג'ון רמבו , מסצ'וסטצס  |  30.09.12
לכל התגובות