אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכיר איראני: כולם בעולם צוחקים על נאום נתניהו באו"ם צילום: אי פי איי

בכיר איראני: כולם בעולם צוחקים על נאום נתניהו באו"ם

סגן שר החוץ האיראני: "הכבוד והעוצמה של הרפובליקה האיסלאמית הכעיסו את ישראל עד כדי כך שהיא נאלצה להגיב בצורה מטופשת"

30.09.2012, 22:21 | דודי כהן, ynet
תקיפה בינתיים אין, אבל חילופי המהלומות המילוליות נמשכים: סגן שר החוץ האיראני, חסן קשקווי, לעג הערב (יום א') לציור שהציג ראש הממשלה בנימין נתניהו בנאומו בעצרת הכללית של האו"ם בשבוע שעבר ואמר כי ברחבי העולם צוחקים על ישראל בגללו.

"כל העולם צוחק היום על המשטר המזויף של ישראל, למרות שפעולות זולות כאלה מצד המנהיגים של המשטר הציוני הכובש אינן דבר חדש", אמר קשקווי במהלך טקס בעיר קנגן שבדרום איראן. הבכיר האיראני הוסיף כי הכבוד והעוצמה של הרפובליקה האיסלאמית הכעיסו את ישראל עד כדי כך שהיא נאלצה להגיב בצורה מטופשת.

נתניהו מציג את איור הפצצה בנאומו באו"ם, צילום: אי פי איי נתניהו מציג את איור הפצצה בנאומו באו"ם | צילום: אי פי איי נתניהו מציג את איור הפצצה בנאומו באו"ם, צילום: אי פי איי

נתניהו, שנחת בישראל מוקדם יותר היום, הביע בימים האחרונים סיפוק מהנאום שבו הציג ציור שנועד להמחיש את התקדמות תוכנית הגרעין האיראנית ואת הקו האדום שהוא מבקש להציב בפני המשטר האייתוללות. "בביקורי כאן הצבנו קו אדום ברור לתכנית הגרעין האיראנית והידקנו את התיאום בנושא עם הממשל האמריקני", כתב בעמוד הפייסבוק שלו.

למרות הלעג מצד האיראנים, העצרת הכללית של האו"ם הסתיימה באירוע מביך למדי דווקא עבורם. כלי תקשורת בטהרן דיווחו כי צלם וידאו שהתלווה לביקורו של הנשיא מחמוד אחמדינג'אד בניו יורק מטעמה של רשות השידור האיראנית ערק לארה"ב ולא שב לארצו. לפי אחד הדיווחים, חסן גולחנדאן צפוי להתאחד עם בני משפחתו שטסו זה מכבר לטורקיה וכנראה ימשיכו לארה"ב.

בשנים האחרונות ערקו למערב מספר דיפלומטים איראנים על רקע המשבר הפוליטי העמוק שנוצר לאחר הבחירות השנויות במחלוקת לנשיאות ב-2009. בנוסף, לאחרונה הלך והחריף המשבר הכלכלי באיראן בשל ניהול קלוקל של הכלכלה ושחיתות, אך גם בשל החרפת הסנקציות על טהרן בשל סירובה לעצור את תוכנית הגרעין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות