אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועצת המנהלים של אקסטרטה אישרה מיזוג עם גלנקור צילום:בלומברג

מועצת המנהלים של אקסטרטה אישרה מיזוג עם גלנקור

הסכם עקרוני על מיזוג שתי החברות הושג בפברואר השנה ומאז נמשך המיקוח בין השתיים. גלנקור תשלם עבור אקסטרטה 33 מיליארד דולר בעסקת מזומן ומניות

01.10.2012, 14:05 | סוכנויות הידיעות

מועצת המנהלים של חברת הכרייה אקסטרטה קיבלו היום (ב') את הצעת ההשתלטות של ענקית הסחר בסחורות גלנקור והמליצו לבעלי המניות של החברה גם לאשר את המהלך. כדי שתצא אל הפועל, היא זקוקה לאישור של 75% מבעלי המניות של החברה.

בין תנאים מהותיים לאישור ההסכם – השארת מנכ"ל אקסטרטה מיק דוויס בתפקידו למשך חצי שנה לפחות ולאחר מכן העברת הניהול בחברה המאוחדת למנכ"ל גלנקור איוון גלזנברג.

הסכם עקרוני על מיזוג שתי החברות הושג בפברואר השנה ומאז נמשך המיקוח בין השתיים. על פי תנאי ההסכם, גלנקור תשלם עבור אקסטרטה 33 מיליארד דולר בעסקת מזומן ומניות. על פי דיווח בסוכנות הידיעות "בלומברג", תשלם גלנקור 3.05 מניות עבור כל מניה של Xstrata כאשר הצעה זו טובה יותר מזו שהוגשה בספטמבר אז הציע 2.8 מניות לכל מניה.

בעקבות המיזוג יגיע שווי שוק של גלנקור- אקסטרטה יעמוד על 90 מיליארד דולר מה שיהפוך אותה לחברת הכרייה והסחורות הרביעית בגודלה בעולם אחרי ריו טינטו, אקלורמיטל ו-BHP ביליטיון. החברה הממוזגת תעסיק 13000 עובדים ב-40 מדינות בעולם.

את האישור הסופי לעסקה צריכה להעניק גם נציבות האיחוד האירופי ורשות ההגבלים העסקיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות