אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים ידחו תשלומי החוב של ישראלום עד סוף 2014 צילום שולם פישר: אבי ולדמן צילום מתיו ברונפמן: בלומברג

הבנקים ידחו תשלומי החוב של ישראלום עד סוף 2014

ישראלום שבשליטת מתיו ברונפמן ושולם פישר הגיעה להסכמות עם נושיה המובטחים, בהם גם קרן המנוף KCPS

01.10.2012, 21:42 | אסף גילעם

ערב השלמת מכירת מבנה איקאה בנתניה לחברת הראל בתמורה ל־289 מיליון שקל ובהתאם לדרישת בעלי האג"ח, פרסמה ישראלום שבשליטת מתיו ברונפמן ויעקב (שולם) פישר בערב החג את ההבנות שהיא מגבשת עם נושיה המובטחים, בראשם הבנקים וקרן המנוף KCPS.

קונסורציום הבנקים שמוביל בנק הפועלים (שמחזיק במחצית מהחוב), מזרחי טפחות ואגוד, הוא הנושה הגדול של ישראלום עם חוב של 549 מיליון שקל. לפי המתווה, הבנקים יזכו לפירעון של 100 מיליון שקל מהחוב עד 15 בינואר 2013. בעלי השליטה צפויים להעמיד כ־58 מיליון שקל מתוך הסכום וישראלום תעמיד 42 מיליון שקל. בתמורה ידחו הבנקים את תשלומי הקרן הבאים עד סוף 2014, וישראלום תחויב לשלם רק את תשלומי הריבית שתעלה במסגרת ההסכם ב־0.5% ותעמוד על פריים + 2.8%.

ישראלום שמנוהלת על ידי יניב מזור ובעלי השליטה התחייבו כי אם ושער מניית שופרסל, המשמשת כבטוחה להלוואה לבנקים, יירד ל־8 שקלים עד סוף 2013, בעלי השליטה יזרימו באופן מיידי הון עצמי נוסף.

את תשלום הקרן ל־KCPS, בהיקף של כ־108 מיליון שקל, תפרע ישראלום עד סוף 2013. עם מכירת מבנה איקאה תקבל KCPS כ־38 מיליון שקל ועם מכירת דנהיל והיכל הנר תקבל קרן המנוף 38 מיליון שקל נוספים.

ישראלום תשלם ל־KCPS תשלום חד פעמי בהיקף של 10 מיליון שקל עד סוף יוני 2014 כעמלת פירעון מוקדם וריבית פיגורים. בתמורה תשחרר קרן המנוף בהדרגה את הביטחונות שניתנו לה (שיעבוד על מניות פאלאס ושיעבוד צף על כל נכסי החברה ישראלום). בנוסף תפעל ישראלום לבטל את הסכמי האופציה שניתנו ל־KCPS להשתתפות בעליית שווי מניות שופרסל ופאלאס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות