אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": סמי קצב רכש 25% מהאג"ח של סטאר־נייט ויוכל לטרפד הסדר צילום: צביקה טישלר

בלעדי ל"כלכליסט": סמי קצב רכש 25% מהאג"ח של סטאר־נייט ויוכל לטרפד הסדר

איש העסקים, המחזיק בחברות ביטחוניות ומפעלי נשק, מתחרה בחברה-בת של סטאר־נייט על מכרז ביטחוני משמעותי בהודו

02.10.2012, 07:06 | גולן חזני

איש העסקים סמי קצב, המחזיק בשורה של חברות ביטחוניות ומפעלי נשק, רכש רבע מסדרת איגרות החוב של חברת האחזקות סטאר־נייט, כך נודע ל"כלכליסט". בשבועות האחרונים הודיעה סטאר־נייט כי אין בקופתה מזומנים בהיקף של כ־7 מיליון שקל הדרושים לשם פירעון מחצית מסדרת האג"ח שלה שבמחזור, בסוף נובמבר. כתוצאה מכך, נערכה ביום שני אסיפה סוערת של מחזיקי האג"ח ובה יוצג קצב על ידי עו"ד אמיר ברטוב ממשרד ליפא מאיר.

האחזקה (84%) היחידה של סטאר־נייט היא בחברה הציבורית אס.די.אס שמחזיקה בכמה חברות ביטחוניות. מדובר במניות שליטה ששווי השוק שלהן הוא כ־25 מיליון שקל - ללא פרמיית שליטה ולאחר צניחה של עשרות אחוזים מתחילת השנה. החוב היחיד של סטאר־נייט בהיקף של כ־13.5 מיליון שקל (ערך מתואם) הוא למחזיקי האג"ח.

קצב מחזיק בין היתר במפעל לייצור נשק קל שרכש מהתעשייה הצבאית, והוא שותף במספנות ישראל ובמפרולייט - מפעל מערכות ראיית הלילה והכוונות של אס.די.אס. רכישת רבע מסדרת האג"ח תאפשר לקצב זכות וטו על הסדר עתידי בסטאר־נייט, כיוון שמהלך כזה דורש רוב מיוחד של 75%.

באסיפת מחזיקי האג"ח של סטאר־נייט הציע בעל השליטה בחברה מוטי סולמון להזרים מיידית כמיליון שקל וחצי שיועברו למחזיקי האג"ח, עוד מיליון שקל במרץ 2013, ו־2 מיליון שקל נוספים בנובמבר 2013. על פי ההצעה, יתרת החוב שאינו מובטח בבטוחות או בהתניות עתידה להיפרס על פני שישה תשלומים עד 2016. במקביל, יקבלו מחזיקי האג"ח תוספת ריבית וכן ביטחונות והתניות, ובהם שעבוד על מניות אס.די.אס, התחייבות לאי־העברת שליטה והגבלה על חלוקת מזומנים.

סמי קצב, צילום: צביקה טישלר סמי קצב | צילום: צביקה טישלר סמי קצב, צילום: צביקה טישלר

אחת השאלות שעלתה באסיפה של סטאר־נייט היא האם יכול קצב להצביע, זאת בשל ניגוד עניינים שקיים לו לטענת אס.די.אס. עו"ד אופיר נאור, בא כוחה של אס.די.אס, אמר כי לא מדובר בעניין של מה בכך, משום שקצב מתחרה בחברה־בת של אס.די.אס על מכרז משמעותי בהודו. מנגד, הגיב עו"ד ברטוב, כי העניין נבחן, וכי אין מניעה מבחינת קצב להביע עמדה ביחס להסדר המוצע.

נאור, שבדרך כלל מייצג משקיעים מוסדיים, אמר "הסכמתי הפעם לייצג חברה משום שלא מדובר במהלך שכולל תספורת מכל סוג שהוא. יש כאן בעל שליטה שמביא כסף מהבית ובעלי אג"ח שמקבלים הטבות שונות כמו תוספת ריבית, ביטחונות וקובננטים, ובכך משפרים את מצבם".

סטאר־נייט גייסה בנובמבר 2006 כ־60 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח, ולאחר פירעונות הקרן וברכישה עצמית נותרו במחזור כ־11 מיליון ע"נ של חוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות