אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
10 סיבות להישאר במקום העבודה 10 שנים ויותר צילום: שאטרסטוק

10 סיבות להישאר במקום העבודה 10 שנים ויותר

לא תמיד העלאה בשכר היא סיבה מספקת לעבור בתדירות גבוהה בין עבודות. הנה כמה סיבות שיגרמו לכם להישאר

02.10.2012, 22:53 | סוכנויות הידיעות

נראה שהסטנדרט החדש במילניום הנוכחי הוא תחלופה מהירה של מקומות עבודה. לפי נתוני המשרד לסטטיסטיקה תעסוקתית בארה"ב, שפורסמו ב-18 בספטמבר, פרק הזמן שבו העובדים נמצאים אצל המעסיק אחד הוא 4.6 שנים בלבד.

אתר Monster.com טוען כי מעבר מהיר בין מקומות עבודה עלול לחסל קריירה. עורכי האתר סבורים כי לבעלי עסק יש תמריצים רבים להשאיר אצלם את האנשים המוכשרים. גם העובדים יכולים להתקדם הרבה יותר, פיננסית ומקצועית, אם הם יישארו במקום אחד במקום להסתובב.

הנה 10 סיבות טובות להישאר באותה החברה 10 שנים ויותר:

1. ותק - אם תישארו באותה חברה הרבה זמן, יש לכם יותר סיכוי להתקדם, במקום לבסס את עצמכם מחדש בכל חברה חדשה.

2. הזדמנויות להגיע לתפקידי ניהול - עם הוותק מגיעה ההזדמנות להיות אחראי על אחרים ולחנוך עובדים חדשים. ההצלחה שלכם תגדיל את היכולות שלכם, תגביר את הנאמנות של הצוות שלכם ותהפוך אתכם למנהלים שהצוות מעריך באופן טבעי, במקום להילחם על הסמכות כשעוברים לחברה חדשה.

מה היתרונות ביציבות של העובד במקום עבודתו?, צילום: shutterstock מה היתרונות ביציבות של העובד במקום עבודתו? | צילום: shutterstock מה היתרונות ביציבות של העובד במקום עבודתו?, צילום: shutterstock

3. יציבות - אם אתם שואלים את עצמכם כל הזמן איפה תהיו בשנה הבאה, קשה לגבש תוכניות ארוכות-טווח. יציבות בקריירה יכולה לעזור לכם להתמודד ביעילות רבה יותר עם הלחצים שצצים במהלך החיים.

4. מגורים ופנסיה - עובדים שמדלגים בין עבודות נאלצים לעבור לא פעם דירה (בעיקר בארצות גדולות כמו ארה"ב). יציבות היא גם אטרקטיבית בעיני הבנקים, אשר מעדיפים לווים פוטנציאליים שנמצאים באותה משרה שנתיים לפחות. גם תוכניות הפנסיה מושפעת לרוב לרעה משינוי מקום העבודה. אמנם העובדים חושבים שהם מרוויחים ממעבר לחברה חדשה כדי לקבל בונוס הצטרפות או העלאה, אך בטווח הארוך העובדים שממקסמים את לוחות הזמנים של ההשקעה ושומרים על חשבונות הפנסיה שלהם כנראה יצליחו יותר.

5. תוספת הטבות - חברות רבות מגדילות את החופשה בתשלום לעובדים עם ותק. כך ניתן לבלות יותר עם המשפחה.

6. שיפור עצמי - אם תאפשרו לאנשים אחרים להכיר אתכם במשך תקופה ארוכה, תוכלו לקנות את אמונם וליהנות מעצותיהם הטובות. בנוסף, תלמדו להכיר בחולשות שלכם ולנסות לשפרן אם תישארו במקום אחד, ולא "תברחו" ממקום עבודה למשנהו תוך שאתם מאשימים את מקום העבודה.

ממה נובע העימות במקום העבודה?, צילום: SHUTTERSTOCK ממה נובע העימות במקום העבודה? | צילום: SHUTTERSTOCK ממה נובע העימות במקום העבודה?, צילום: SHUTTERSTOCK

7. מהימנות - אם אתם יכולים להישאר באותו מקום במשך 10 שנים, כנראה שאתם עושים את עבודתכם כמו שצריך. אנשים יכבדו אתכם ויבטחו בכם בגלל המהימנות שאתם מפגינים.

8. גמישות - רוב האנשים שנשארים באותה חברה 10 שנים לפחות, מתקדמים ועוברים מספר תפקידים מאתגרים יותר ויותר. הם לרוב מנסים מגוון תפקידים שעוזרים להם לקבוע מה הכי מתאים להם. ההבדל בין מעבר בתוך חברה למעבר בין חברות הוא ששומרים על המעמד וההטבות, אבל אפשר גם להתנסות ולנסות דברים חדשים.

9. התמדה - אם אתם מתמידים, מוצאים פתרונות לבעיות, מיישמים אותם, מתקנים נזקים וממלאים תפקיד פעיל בשינוי המצב, תיראו הרבה יותר רציניים וחזקים. (אבל אם אתם עובדים בסביבה בלתי-אפשרית באמת, כדאי לכם לעזוב בהקדם האפשרי ולהמשיך הלאה).

10. השפעה על עתיד החברה - אתם יכולים להשפיע באופן חיובי על הכיוון של החברה שלכם.

ואם בכל אופן אתם חשים שחיקה ו/או שאינכם מתוגמלים כראוי עשו את הדברים הבאים:

  • העבודה קשה. בקשו הכשרה נוספת או צאו לקורס כדי לרענן את הכישורים שלכם. אל תורידו את עצמכם בדרגה או תפרשו.

  • משעמם לכם. בידקו אפשרויות אחרות בחברה שבה אתם עובדים. קרוב לוודאי שיש עוד הרבה דברים שאתם יכולים לעשות, אם רק תשאלו.

  • אתם לא מסתדרים עם אנשים אחרים. אם התרבות הארגונית לא מתאימה זה דבר אחד, אבל אם אתם עוברים מעבודה אחת לאחרת כי אתם מסתכסכים עם העמיתים לעבודה או עם הבוס, אולי הגיע הזמן לעשות חשבון נפש. במקום לעבור הלאה בכל פעם שמתעוררת מריבה, חישבו איך אתם תרמתם למצב.

  • תוספת שכר. מעבר מעבודה לעבודה רק בשביל הגדלת השכר הוא טעות גדולה. אם זה התמריץ היחיד לעבור בין עבודות, בטווח הארוך לא תהיו מרוצים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

17 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
נחמד אבל בתיאוריה
במציאות האמיתית כאשר אתה תופס פוזיציה מסויימת ואני לא מדבר על טכנולוג ראשי האינטרס של החברה הוא לתקוע אותך שם, ככל שתמשיך תיתן לחברה יותר בפחות כסף (כי המשכורת לאא ממש עולה בטיסה). עברתי ב10 שנים הראשונות 4 מקומות עבודה, זה תמיד קשה ולא נוח ותמיד צריך לבנות את עצמך מחדש. אבל מה ועל זה אי עוררין כמהנדס הפכתי להיות מיקצועי פי כמה ויודע להתמודד עם דברים חדשים אם הייתי נשאר באותו המקום הייתי מבין טוב מאוד את הטכנולוגיה של החברה ההיא אבל זה בעיקר טוב לחברה הראשונה ממש לא כאשר מחפשים עבודה. מה לעשות כל טכנולוגיה בסוף קולטים אחרי 2-3 שנים אחר כך אתה הופך לבטטה. בנוסף השידרוג שכר ותנאים בין המעברים הוא פי כמה יותר מאשר להשאר באותו המקום. עכשיו עברתי לחברה גדולה כדי לנוח טיפה וחשבתי שכמהנדס מנוסה יתנו לי לעבור תפקידים כל כמה זמן- זה ממש לא בראש סדר העדיפות שלהם הם מעדיפים שארקב באותו המקום ואם אותו השכר. בקיצור ישאירו אותו גם 20 שנה אבל אם יקרה משהו בדרך
מהנדס ותיק , תא  |  01.05.15
15.
תהיה יפה חכם נאמן חרוץ ויעיל.
הצרה שבעולם רב גוני ונזיל של היום בחלק גדול מהמשתנים לא ניתן לשלוט. יציבות מקום העבודה, יציבות צוות הניהול , יציבות שוק היעד של העסק. אז צריך לחפש מקום עבודה יציב (ממשלה , עירייה) שיתקיים לפחות 10 שנים. עיצות של אבא שלי בן ה90+ שעשה חשבונות עם חשבונית חרוזים.
משיקו  |  24.10.12
14.
10 שנים?
במצב השוק היום אין תוספות שכר ועל כל מישרה ההנהלה יכולה לקבל 10 ויותר אנשים בחצי ממשכורת שלי היום. על כל מישרה שאני אחפש יקפצו 20 מועמדים שיציעו עצמם בסכומים שאני כבר שכחתי. . הכל ענין שיש יותר ניפלטים משוק העבודה שמוכנים לעבוד גם בחצי המחיר אז מה יועילו החכמים שרצו לגדול? שבו בשקט וחכו לזמנים ט ובים יותר .
הילה , מרכז  |  07.10.12
13.
הלוואי והיה נכון, אבל
המציאות העצובה היא שגם כשאתה מגיע לדרגות ניהול, בחברות רבות מעדיפים להביא אנשים מבחוץ ואז חבר מביא חבר ופתאום כל הנהלת החברה כולה מורכבת מאנשים חדשים בחברה , אבל מהווים קליקה סגורה בפני עצמה ובפני כל מה שהיה לפני שהגיעו. ואז לא רק שההנהלה לא משתמשת בידע של העובדים הוותיקים אלא שאלו מהווים איום על "יודעי הכל" החדשים ובמקרים רבים התינוק נשפך עם המים. חבל, אבל נוכחתי בכמה מקרים במציאות
03.10.12
לכל התגובות