אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טבע דחתה את השלב השלישי בניסוי בתרופה עם מכירות של 6.6 מיליארד דולר צילום: ענר גרין

טבע דחתה את השלב השלישי בניסוי בתרופה עם מכירות של 6.6 מיליארד דולר

מדובר בתרופה ריטוקסן של ביוג'ן ורוש המיועדת לטיפול בדלקת פרקים ובסרטן הדם. פיתוח התרופה הוא חלק משיתוף הפעולה האסטרטגי של טבע בתחום הביוגנריקה עם חברת לונזה השוויצרית

03.10.2012, 15:44 | שי סלינס

ענקית הגנריקה הישראלית טבעדחתה את השלב השלישי בניסוי בתרופה של ביוג'ן ורוש, ריטוקסן (rituxan), המיועדת לטיפול בדלקת פרקים ובסרטן הדם. היקף מכירות התרופה ב-2011 עמד על 6.6 מיליארד דולר.

 

טבע עצרה את הניסוי על מנת לאמוד את ההתפתחויות העתידיות של התרופה ולעמוד בקנה אחד עם הדרישות של ארגון התרופות והמזון בארה"ב (FDA) ולמקבילו האירופי (EMA).

פיתוחה של ריטוקסן הוא חלק משיתוף הפעולה האסטרטגי של טבע בתחום הביוגנריקה עם חברת לונזה השוויצרית. לפני כשנתיים הודיעו החברות על הקמת מיזם משותף שיעסוק בפיתוח, ייצור ושיווק של סל מוצרים ביוגנריים. לטבע וללונזה יש יכולות משלימות שיעזרו להן להתבסס כמובילות בשוק הגנריקה. במסגרת ההסכם בין השתיים טבע תהיה אחראית על תחום הפיתוח הקליני של התרופות, והשיווק הגלובלי של המוצרים – כשייצור התרופות יתבצע במתקניה של לונזה.

 

ביוגנריקה הוא תחום שאינו מפותח בעולם אך הולך וצובר תאוצה. חברות התרופות מנסות לייצר תרופות הדומות באופיין לתרופות ביולוגיות (תרופות המבוססות על מרכיבים ביולוגיים ולא כימיים), כאשר הליך הפיתוח מורכב יותר ודורש ניסויים קליניים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות