אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשולי הרשת: החיידקים שמנגנים מוזיקה צילום: שאטרסטוק

בשולי הרשת: החיידקים שמנגנים מוזיקה

ניסוי חדש ומקורי באוניברסיטת אילנוי יוצר מוזיקה קלאסית על ידי תרגום המידע שמתקבל מצפייה במושבות חיידקים לתווים. עכשיו רק נותר לגלות מיהו החיידק שמסוגל לנגן את המוזיקה הטובה ביותר

03.10.2012, 18:18 | עומר כביר
אם תרצו לפגוש ולדבר עם המלחינים של הקטעים המוסיקליים Bloom ו-Far and Wide, תהיה זו משימה קשה הרבה יותר מקביעת פגישה אינטימית עם מדונה. זאת כי היצירות המדוברות לא הולחנו על-ידי אנשים, חיים או מתים, אלא על ידי מיקרואורגניזמים בשם "כחוליות", שנאספו מתעלת לה-מאנש.

מדענים מהמעבדה הלאומית ארגון באילינוי הפכו ותרגמו מידע שהתקבל בצפיה מאותן כחוליות (Cyanobacteria) – אורגניזמים חסרי גרעין ממלכת החיידקים האמיתיים שמכונים בטעות "אצות כחולות-ירוקות" ל- תווים היוצרים כמה יצירות מוסיקליות קצרות. זאת, במטרה לבחון דפוסים שונים בהתנהגותן.

"מדובר בניסיון לגשת למידע בצורה שונה", אמר פיטר לארסן מהמעבדה הלאומית לאתר LiveScience. “המוסיקה מייצגת את שפע המינים המיקרוביולוגיים – תווים נמוכים מייצגים כמות נמוכה ותווים גבוהים כמות גבוה. האקורדים משתנים בהתאם לאורך היום וריכוז הכלורופיל במים.

"זו הפתעה נחמדה לקבל מוסיקה בתגובה לנתונים. הדפוסים העונתיים בקהילות מיקרוביולוגיות מתאימים היטב לדפוסים מוסיקליים. ברור שלא מדובר באמנות מוצלחת, אבל זה כיף לראות שמצאנו אלמנט שבאמת מושך אנשים", הוסיף לארסן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות