אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מפחיד להיכנס לרכישת דירה כשאין לך עזרה מההורים" צילום: עמית שעל

"מפחיד להיכנס לרכישת דירה כשאין לך עזרה מההורים"

רות ויוסי עמר מראשון לציון: "אנחנו מקנאים במי שמוכן לגור הרחק מהמרכז, אבל לנו אין מה לחפש שם כי יהיה קשה למצוא עבודה"

04.10.2012, 07:08 | עמיר קורץ

מי אנחנו: רות (24) ויוסי (26), הורים לתינוקת בת כמה שבועות. רות עובדת כמזכירה רפואית בשירותי בריאות כללית ויוסי סטודנט ואחראי אבטחה במרכז yes פלנט בראשון לציון.

לחזור לגור עם ההורים: "גרנו בפרויקט שכירות מוזל לחיילים משוחררים בראשון, ושילמנו 1,400 שקל לחודש כולל ארנונה. לאחר שלוש שנים נאלצנו לעזוב ועברנו לגור במרתף בעיר, ב־2,750 שקל לחודש. ביולי, כשרות היתה בחודש השמיני להריונה, עברנו לגור אצל ההורים של יוסי. מדובר בדירת 3.5 חדרים, 70 מ"ר, וגרים שם שלושה אחים נוספים של יוסי, אמנם צפוף אבל אנחנו מתכננים להישאר אצל ההורים בערך שנה כדי לחסוך כמה עשרות אלפי שקלים לרכישת דירה".

יוסי רות ושני עמר ממושב תומר, במלכודת הדיור, צילום: עמית שעל יוסי רות ושני עמר ממושב תומר, במלכודת הדיור | צילום: עמית שעל יוסי רות ושני עמר ממושב תומר, במלכודת הדיור, צילום: עמית שעל

חלום הדירה: "מפחיד להיכנס לרכישת דירה, במיוחד כשאין לנו עזרה מההורים, אבל אנחנו ממש להוטים לקנות אחרי שארבע שנים גרנו בשכירות, בזבוז כסף מבחינתנו. לדעתנו עדיף להתחיל בתהליך החזר המשכנתא עכשיו כדי לסיים לשלם עליה לפני הפנסיה".

בעיות מימון: "ההון העצמי שלנו כרגע הוא כ־150 אלף שקל אבל בראשון לציון אי אפשר למצוא דירת 3 חדרים בפחות מ־850–900 אלף שקל, אלא אם כן מדובר בדירה ישנה בשכונה שבה לא נרצה לגדל את הילדים. הלכנו לבנק לברר והבנו שנצטרך לקחת גם משכנתא משלימה בריבית גבוהה ועם תשלומים שרק ילכו ויגדלו וזאת בעיה".

מה יהיה בעתיד: "אנחנו מקווים שעוד שנתיים רות תתקדם בעבודה, ואני אסיים את הלימודים ואמצא עבודה מכניסה יותר. אנחנו מקנאים באנשים שמוכנים לעבור לגור הרחק מהמרכז, אבל לנו אין מה לחפש שם ויש חשש שלא נמצא עבודה באיזור. אנחנו רוצים לנסות למצוא דירה בראשון, ואם לא כאן אז ברחובות, נס ציונה או יבנה. במודיעין, למשל, נפתחת בקרוב הגרלה של משרד השיכון לרכישת דירות שלושה חדרים ב־850 אלף שקל. הבעיה היא שעל כל דירה במכרז מוזל ישנם מתמודדים רבים, וצריך לעמוד לא רק בקריטריון של שירות צבאי אלא גם בקריטריון של מספר ילדים, שנבנה עבור הציבור החרדי".

משפחות שמעוניינות להשתתף במדור מוזמנות לפנות ל: mail@calcalist.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

115 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

114.
יש לי חדשות בשבילכם
אין מה להביא ילדים לעולם בגילכם כשאין לכם גב כלכלי! לא יקרה שום דבר אם תחכו עד שתיהיו במצב כלכלי יציב, עד שתסיים את התואר ותמצא עבודה מכניסה יותר. זה לא מציאותי לקנות דירה בגיל שלכם וזה בכלל לא קשור לשוק הדירות! זה פשוט לא מציאותי! אז די כבר להתבכיין...לגור בשכירות זה לא פשע וזה לא פוגע באיכות חייכם.
די לבכיינות  |  07.10.12
113.
הפשרת קרקעות למשרתים
החלק הארי של מחיר דירה חדשה תלוי בממשלה החל ממחיר הקרקע שיחול וינתן חינם לזוגות צעירים באותה מתוקנת שניתנת לבני מושבים וקיבוצים. יש לציין שמדובר במשאב לאומי שצריך להתחלק לכל האוכלוסיה בשם הצדק החלוקתי . בנוסף כאשר הקרקע נמכרת לקבלן חל מס רכישה בשיעור 5% וכן מע"מ אשר הקבלן מגלגל על הרוכש. כמו כן ניתן לתת פטור ממע״מ לדירה ראשונה לזוגות צעירים ששירתו את המדינה. אני בדרך! זו מחיר דירת שלושה חדרים באזורי ביקוש לא יעלה על כ 600,000 ש"ח , אני בדרך זו יוזלו גם דירות יד שניה , כך שזוגות צעירים לא ישלמו משכנתאות שלא ביכולתם לשאתם במהלך חייהם כי ההוצאות נמצאות תמיד המגמת עליה בעקבות הגדלת הקו המשפחתי.
יואל , קרית טבעון  |  07.10.12
112.
פיתרון קל שדורש קצת אומץ
קניתי בחו"ל 2 בתים במחיר דירה 3 חדרים בארץ,הבתים בנוים בסטנרט גבוה,בכל חדר ארונות,במטבח ארונות בחדר עבודה ארונות ,באמבטיות ארונות,הבית מסופקת עם מכשירי חשמל,מיזוג בכל חדר,מוסך עם חניה ל2 מכוניות-לא הייתי צריך לקחת משכנתא ולדאוג 20 שנה
חוליו , מרכז  |  07.10.12
לכל התגובות