אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פלוריסטם פיתחה מכשיר להפשרת תאי גזע; המניה עולה ב-5%

פלוריסטם פיתחה מכשיר להפשרת תאי גזע; המניה עולה ב-5%

זאת, על מנת לספק מוצרי תאים קלים לשימוש כתרופות מדף; לפני כשבועיים, פלוריסטם השלימה בהצלחה גיוס של 32 מיליון דולר בהנפקת מניות ואופציות

04.10.2012, 12:10 | גיא בן סימון

חברת הביוטכנולוגיה פלוריסטםהודיעה היום (ה') על פיתוח מכשיר נייד להפשרת מנות מוקפאות של תאי גזע מהשלייה (PLX). זאת, על מנת לספק מוצרי תאים קלים לשימוש כתרופות מדף.

מוצרי התאים של פלוריסטם מובלים ומאוחסנים בבקבוקים ודורשים הפשרה לפני השימוש. לכן, החברה פיתחה טכנולוגיית הפשרה של המנות המוקפאות כך שהטיפול בחולים ייעשה באמצעות זריקות תוך שריריות.

שלושה סימני שאלה שעולים מהגיוס של פלוריסטם

"הפילוסופיה שלנו היא להפוך את הטיפול התאי לאחיד, זמין וקל לשימוש", אמר זמי אברמן, מנכ"ל פלוריסטם. "פיתוחו של מכשיר הפשרה זה הוא צעד נוסף במאמץ שלנו לחשוב על כל התהליך - מפס הייצור ועד מיטת החולה. אנו מבינים את החשיבות ביצירת אחידות ברמת הטיפול התאי ומאמינים שמכשיר זה יקנה לנו שליטה רבה יותר על המשתנים השונים של הניסויים הקליניים ועל הטיפול בחולים לאחר אישור המוצר".

לפני כשבועיים, פלוריסטם השלימה גיוס של 32 מיליון דולר בהנפקת מניות ואופציות, שכמעט ויכפיל את קופת החברה.

בחודשים האחרונים נהנתה פלוריסטם משורה של המלצות חיוביות מצד אנליסטים של בתי השקעות זרים. כך, למשל, בבית ההשקעות מקסים פרסמו סקירה אוהדת על החברה רק שבועיים לפני ההנפקה עם מחיר יעד של 8 דולרים - בעוד שמחיר המנייה בשוק עומד על 4 דולרים.

המלצה זאת מצטרפת להמלצות "קנייה" נוספות שקיבלה פלוריסטם מצד בתי ההשקעות ג'פריס, אופנהיימר ונידהם. באופן מפתיע, ערב הגיוס התברר כי כל בתי ההשקעות שסיקרו את המניה באותן המלצות אוהדות הם גם החתמים בהנפקה, שזכאים לקופון נאה התלוי במידת הצלחתה: ג'פריס יזכה לעמלה של כ־1.4 מיליון דולר, והחתמים האחרים יזכו יחד בכ־480 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות