אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גיוון אימג'ינג רוכשת גלולה לאבחון מערכת העיכול ב-6 מיליון דולר צילום: סיון פרג'

גיוון אימג'ינג רוכשת גלולה לאבחון מערכת העיכול ב-6 מיליון דולר

חברת המכשור הרפואי צופה כי הכנסותיה ב-2013 יכללו הכנסה של מיליוני דולרים בודדים מהגלולה, שכבר מאושרת לשיווק בארה"ב ובאירופה

04.10.2012, 17:20 | שניר הנדלר

חברת גיוון אימג'ינג רכשה את מערכת ה-GI Monitoring מחברת סמארטפיל (SmartPill) תמורת 6 מיליון דולר - כך עולה מהודעה שפרסמה היום (ה') חברת המכשור הרפואי.

המערכת כוללת גלולה לבליעה המודדת חומציות, לחץ וטמפרטורה של מערכת העיכול (קיבה, מעי דק ומעי גס) ובכך מאפשרת לאבחן אי סדירויות בכושר התנועה במעי ועצירות.

הגלולה ניתנת במרפאה על ידי הרופא ללא צורך באישפוז ומאפשרת לנבדק להמשיך בשיגרת חייו במהלך הבדיקה. בזמן המעבר במערכת העיכול משדרת הגלולה מידע למקלט המוצמד לחולה. הגלולה מונעת בעזרת פריסטלטיקה (תנועת התכווצות המעיים השגרתית) ומסוגלת לשדר מידע רציף במשך 5 ימים לפחות. הגלולה החד פעמית מופרשת בטבעיות על ידי הגוף בדרך כלל תוך יומיים. לאחר הפרשת הגלולה, המקלט מוחזר לרופא לצורך הורדת המידע למחשב.

גיוון אימג'ינג אינה צופה כי לרכישה תהיה השפעה משמעותית על הכנסות הרבעון הרביעי של 2012, כשהרכישה תירשם בדוחות הכספיים של 2012.

גיוון צופה כי הכנסותיה בשנת 2013 יכללו הכנסה של מספר מיליוני דולרים בודדים מהגלולה שכבר מאושרת לשיווק בארה"ב ובאירופה. החברה, בניהולו של חומי שמיר מתכננת השקעה נוספת בניסויים קליניים, פיתוח שוק וייעול הייצור לתמיכה בצמיחה עתידית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות