אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשולי הרשת: האשמה? המועמדת הדמוקרטית משחקת במשחקי מחשב

בשולי הרשת: האשמה? המועמדת הדמוקרטית משחקת במשחקי מחשב

המפלגה הרפובליקנית תקפה את היריבה בבחירות לחבר הקונגרס של מדינת מיין. הטענה? הדמוקרטית משחקת במשחקי רשת המוניים ויש לה מתנקשת אורקית בדרגה 85 בוורלד אוף וורקראפט

05.10.2012, 14:00 | הראל עילם
האם הדמוקרטים הם בעצם "העדר", שבטי המפלצות השונים שהתאגדו להם ביחד במשחק הרשת הפופולרי וורלד אוף וורקראפט ואילו הרפובליקנים הם "הברית", המאגדת את בני האדם ואחרים תחתיה? זאת, בעצם, הטענה העיקרית המשתמעת של המפלגה הרפובליקנית, שהחליטה לצאת בקמפיין רחב נגד קולין לקנוביץ, המועמדת הדמוקרטית לבית הנבחרים מטעם המחוז ה-25 של מדינת מיין בטענה שהיא... גיימרית.

המפלגה הרפובליקנית העלתה עמוד אינטרנט "החושף" שלקנוביץ מחזיקה בחשבון פעיל במשחק הרשת ההמוני וורלד אוף וורקאפט, עם דמות של אורקית גנבת בדרגה 85. אורקים הם אחד מהגזעים השונים "בעדר", יחד עם טרולים וגובלינים, ואילו דרגה 85 היא הדרגה הגבוהה ביותר שהייתה אפשרית במשחק, לפני השקת ההרחבה החדשה "ערפילי פנדריה". 

דובר המפלגה הרפובליקנית של מיין אמר שמדובר ב"דרך מדאיגה למועמדת לבלות את עיקר זמנה. בתוך המשחק היא לוקחת חלק בהתקפות אלימות וגסות. אנו זקוקים למועמד שחי בעולם האמיתי". הדובר גם ציין בכך שלנקוביץ "השקיעה זמן רב מדי במשחק - מחקרים מראים כי שחקן וורלד אוף וורקאפט משקיע 23 שעות במשחק כל שבוע".

הדובר גם לא היסס לתקוף את בחירתה של לנקוביץ "בעדר" לעומת "הברית", ובמקצוע הוירטואלי שלה כגנבת ומתנקשת, "היא מראה אהבה לעסוק בדברים כמו דקירות, סכינים ורעלים". בין השאר, המפלגה ייחסה ללנקוביץ ציטטות כגון: "הלוואי שלא הייתי צריכה לעבוד, הייתי רוצה לשחק עם הגילדה שלי במקום" כהוכחה לעצלנות שלה.

לשחק מתנקשת? זה לא מוסרי!

המתמודד הרפובליקני הנמצא מול לנקוביץ דווקא דאג שלא לקחת חלק בהתקפות המאוד אישיות. לנקוביץ, פעילה פוליטית ועובדת סוציאלית לשעבר, טוענת מצידה שמדובר ב"פעילות חברתית מקובלת" וציינה כי אנשים מבוגרים, פעילים ובעלי עבודה גם משחקים.

מתוך וורלד אוף וורקראפט, ערפילי פנדריה מתוך וורלד אוף וורקראפט, ערפילי פנדריה מתוך וורלד אוף וורקראפט, ערפילי פנדריה

"אני חושבת שזה מוזר שהם מתקיפים איתי על כך שאני משחקת" אמרה לנקוביץ. "אבל אני בחברה טובה, יחד עם 183 מיליון אמריקאים שגם משחקים, אנשים כמו ג'ודי פוסטר, רוברט ויליאמס ומייק מיירס. הידעתם שיותר אנשים בני 50 שהם גיימרים מאשר צעירים מתחת לגיל 18? אני חושבץ שהמפלגה הרפובליקנית מנותקת מהעם והמציאות. זה מעניין שהם בוחרים להתקיף את התחביבים שלי במקום את המצע שלי."

לנקוביץ מעולם לא הסתירה את הזהות שלה כגיימרית, ולפני כשנה הגילדה שלה אף ערכה קמפיין התרמות עבורה. וורלד אוף וורקראפט הוא משחק הרשת המצליח בעולם, עם יותר מ-10 מיליון שחקנים רשומים ומשלמים מסביב לעולם. לאחרונה המשחק כיכב בכותרות אחרי החדשות הפוליטיים לאחר שהמפיצה והמפתחת בליזארד-אקטוויזן החליטה לעצור לחלוטין את זמינות המשחק באיראן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות