אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה פתאומית במחירי הדלק מזעזעת את קליפורניה

עלייה פתאומית במחירי הדלק מזעזעת את קליפורניה

בשל בעיות זיקוק, זינק המחיר הממוצע של הדלק ל-4.60 דולר לגלון ועבר את השיא שנרשם ב-2008. תושבים זועמים: "זה שוד לאור היום"

06.10.2012, 10:25 | סוכנויות הידיעות

מחירי הדלק בקליפורניה עלו אתמול ב-20-15 סנט לגלון, ומומחים מזהירים כי העלייה עשויה להימשך בסוף השבוע ואף יותר.

המחיר הממוצע לדלק רגיל נטול עופרת זינק ב-17 סנט ל-4.48 דולר לגלון בין חמישי לשישי בקליפורניה, לפי AAA. מדובר במחיר הנמוך ב-13 סנט מהשיא של כל הזמנים, שנקבע ביוני 2008, ומחיר הדלק הממוצע הגבוה בארה"ב.

העלייה הפתאומית היא חסרת תקדים בהיסטוריה של קליפורניה, אמר אנליסט דלק, והיא תוצאה של סוגיות זיקוק במדינה. הירידה בהיצע אילצה חלק מהתחנות בדרום קליפורניה להיסגר, ובעלי הרכב צריכים לשלם את החשבון.

"הרבה אנשים כועסים"

"כן, אני כועס. הרבה אנשים כועסים", אמר פיט באומן מסקרמנטו בזמן שמילא את המכונית שלו בדלק רגיל במחיר 4.65 דולר לגלון. "המחיר הזה הוא שוד לאור היום".

המחירים בסקרמנטו עלו ב-16 סנט ב-24 שעות ל-4.36 דולר בממוצע, לפי AAA. דלק נטול עופרת רגיל באזור סקרמנטו עלה לפני שבוע 4.06 דולר לגלון, ו-3.78 דולר לגלון לפני שנה.

פטריק דהאן, אנליסט דלק בכיר בחברת GasBuddy.com, העוקבת אחר מחירי הדלק בארה"ב, אמר אתמול כי המחיר הממוצע של הדלק מכל הסוגים בקליפורניה הגיע לשיא של 4.60 דולר לגלון, לעומת השיא הקודם של 4.58 דולר שנקבע ב-15 ביוני 2008.

דהאן נמנה עם האנליסטים שצפו את העלייה בקליפורניה בתחילת השבוע. אתמול הוא אמר שלא היה דבר כזה במדינה, "במונחים של כמה שזה קרה מהר, בפתאומיות". עם זאת, הוא מציין שלא ניתן להשוות זאת להשפעת ההוריקן "קתרינה" על מחירי הדלק בארה"ב ב-2005.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות